c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Spor Kompleksi Açıldı (VİDEO HABER)

Spor Kompleksi Açıldı (VİDEO HABER)

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yenilenen ve yeniden düzenlenen Ahmet Aygün Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ve katılımcıların huzurunda hizmete açıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ,Katkılarından dolayı TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’a teşekkür etti.
Göreve geldiklerinden beri yoğun bir mesai harcadıklarını ifade eden Yüksel, şunları kaydetti; “Gönül belediyeciliği hizmet anlayışını, Süleymanpaşa’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı buluşturmak üzere göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun bir mesai harcıyoruz. Toplumumuzun tüm kesimlerine cevap vermek için seçim döneminde söz verdiğimiz projelerimizi hızla hayata geçirmeye devam ediyoruz ve beraberinde de yeni projeler üretiyoruz. Bu meşakatli süreçte daima yanımızda olan ve destekleri ile Süleymanpaşa’mızın yükselişine büyük katkı sağlayan TBMM Başkanımız Mustafa Şentop hocamıza, değerli milletvekillerimize, AK Parti İl ve İlçe başkanlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Tekirdağ’ımızın gururu olan Tekirdağspor’un 3. lige çıkmasını sağlayan Meclis Başkanımıza ayrı bir teşekkür ayrı bir şükranlarımı sunmam gerekiyor. Bu konuda Spor Bakanımızın emeklerini katkılarını asla unutamayız. Allah her ikisinden de razı olsun çünkü Tekirdağspor sadece Süleymanpaşa’nın değil, tüm ilin isminin bütün Türkiye’de tanıtılması amacında çok büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum.
Açılışı yapılan tesis hakkında bilgi veren Başkan Yüksel, “Gençliği olmayanın geleceği olmaz ilkesinden hareket ile sosyal belediyecilik anlayışımızın bir yansıması olarak gençlerimizin, onların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayacak projelere büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda Süleymanpaşa Belediyesi olarak genç kardeşlerimize konforlu ortamlarda spor yapabilecekleri yeni alanlar yeni sportif mekânlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yapıda bunlardan bir tanesi. İnşaatı Tekirdağspor sosyal tesisleri olarak başlayan bu yapı çeşitli nedenlerle yarım kalmış. Sayın Ahmet Aygün’ün 2004 yılında Belediye Başkanı seçilmesi ile 2004 – 2009 yılları arası büyük tadilat görmüş. Havuzu yapılmış, o dönemin şartlarına göre 3 tane halı saha yapılmış. Ahmet Başkan’dan sonra ise Adem Dalgıç Başkan geldikten sonra 2 sahanın üstü kapatılmış. Bu çalışmanın asıl mimarı Ahmet Başkandır, yarım kalan işi tamamlayıp bitirmesinden dolayı da onun isminin burada yaşatılması için kendisinin olurlarıyla onun ismini verdik” dedi
Cüneyt Yüksel konuşmasının ardından Ahmet Aygün’ü Sahneye davet edip Teşekkür plaketi taktim etti.
“Destekliyoruz, dua ediyoruz”
Cüneyt Yüksel’in ardından Ahmet Aygün programda bir konuşma yaptı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e teşekkür eden Aygün konuşmasında, “ Vefa bir semt bir boza markası olmadığını gösteren Cüneyt Yüksel’e teşekkür ediyorum. Bizim ismimizin buraya verilmesi bizleri duygulandırdı. Biz de o dönemde eski belediye başkanlarımızın isimlerini üst geçitlere vermiştik. Bu kervan, bu bayrak yarışı böyle devam edecek. İnşallah Süleymanpaşa insanların hayal ettiği bir hale gelecek. Biz Cüneyt Başkanımıza güveniyoruz. Destekliyoruz, dua ediyoruz” şeklinde konuştu.
“Gençler için önemli bir adım”
Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya’da bu tesislerin gençler için çok önemli olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;” “Gençlerimizin bir sürü tuzakla karşı karşıya olduğu bu dönemde hem madde hem davranış bağımlılığı olarak değerlendirildiğinde özellikle davranış bağımlılığından uzak durmasını sağlayacak bu adımın atılmasının çok önemli olduğunu değerlendiriyor ve bunun içinde çok teşekkür ediyorum”
“Atom Karınca”
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’de açılışta yaptığı konuşmada, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’i atom karıncaya benzeterek;” Atom karınca Cüneyt Yüksel Başkanımız ve ekibiyle beraber 200 Bin üzerinde kişinin yaşadığı Tekirdağ’da bizim gururumuz olan yatırımları yapmaya devam ediyor. Atom karınca gibi çalışan Süleymanpaşa Belediye Başkanımız ve Cüneyt Yüksel ve ekibi bizim gurumuz olmaya devam ediyoruz. Ne yapmak istediğini bilen, sadece heykel belediyeciliği değil, hizmet Belediyeciliğinde Süleymanpaşa’yı ileriye götüren bir belediye başkamız var. Bunu Hayrabolu ve Kapaklı’da da görüyoruz. Türkiye’nin en iyi Belediyeciliğini yapan AK Parti Belediyeciliğini burada görmek bizi çok memnun ediyor” dedi.
Tesisin açılış kurdelasını, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Kaymamı Harun Kaya, Eski Belediye Başkanı Ahmet Aygün ve AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin birlikte kesti.
Tesislerin gezilmesi ile beraber açılış programı son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.