Tekirdağ Manşet Gazetesi

SÖZLEŞME İMZALANDI

Yeni Mahalle Gerçem Mevkii 16 Pafta, 175 Ada, 25 Parselde kayıtlı bulunan Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi’nin kiralanmasına ait sözleşme, Belediye Başkanlığı Makamında Malkara Belediyesi adına Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Sema Mucur tarafından imzalandı.
İmza töreninde; Malkara Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Cüneyt Karakır ve belediye personeli Engin Karaca yer aldı.
İmzalanan sözleşme kapsamında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Geri dönüşüm, genel hatları ile yeniden değerlendirme imkanı olan atıkların çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirilerek tekrar üretim safhasına dahil edilmesidir. Doğal kaynaklarımızın israfını önlemek amacıyla üretim sonrası oluşan atıklar, geri dönüşüm yoluyla yeniden kaynak haline getirilebiliyor. Bu sebeple geri dönüşüm oldukça önemlidir. Lüzumsuz kaynak kullanımını engellemek ve atığın kaynağından ayrıştırılması, beraberinde çöp yığınlarından kurtulmayı getirir. Geri dönüşüm, doğanın korunması için son derece önemli bir unsur.
Çevre bilinci oluşturarak daha temiz bir çevre, daha temiz bir Malkara için Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi’ni hayata geçirdik. Amacımız sıfır atık ile çevreyi korumak ve doğayı tahrip etmemektir. Atık maddelerin yeniden ekonomiye kazandırılıp, kullanılabilirliğini arttırmak için Geri Dönüşüm Tesisimiz ile çevre koruma bilincinin korunmasına katkı sağlayarak doğal kaynaklarımızın daha az tüketilmesi çevre kirliliğini azaltacağı gibi insan sağlığına zarar verecek çöp atıklarının engellenmesine ve geri dönüşümün ekonomiye katkısından dolayı güçlü ekonomi oluşmasında yardımcı oluyor.
Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisini bir süredir Malkara Belediyesi olarak işletiyorduk. Tesis ayrı bir sektör olduğundan tesisimizi 120 ay süreliğine kiraya çıkarmaya karar verdik ve ihaleye çıkardık. İhale sonucunda Sema Mucur’a Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisimizi 120 ay süreliğine kiraladık. Yapılan kira sözleşmesinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek düşüncelerini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.