Tekirdağ Manşet Gazetesi

SAYGIN MAZBATASINI ALDI

Pazar Günü yapılan CHP İl Başkanlığı kongresine seçimde İl Başkanı Seçilen Şener Zeynel Saygın mazbatasını aldı.
Demokratik bir seçim oldu (SPOT)
Pazar günün yapılan olağan kongresinde tek liste olarak seçime giren CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın mazbatasını Tekirdağ Adliyesi İl seçim kurulundan aldı.
Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şener Zeynel Saygın Demokratik bir seçim olduğunu ifade ederek;” Bir mutabakat yoksa başkan adaylığına soyunamazsınız. Herkes çıkıp aday olamaz. Bunlar bizim Türkiye’nin gerçekleridir. Demokratik bir seçim olmuştur. 416 Delege tek bir çizik atmadan oy kullandı. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Mazbata töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ta hazır bulundu.
Saygın daha sonra yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri ile birlikte il Binasına geçti. Burada yeni yönetim kurulu için devir teslim törenin düzenlendi
Devir teslim töreninde konuşan Eski CHP İl Başkanı M.Ali Işıkgör yeni seçilen Şener Zeynel Saygın ve yönetim kuruluna başarılar dileyerek şunları kaydetti;” CHP’nin önünde atık iktidar yolu görünüyor. Bu yolda birlik ve beraberlik içerisinde bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Seçilen Şener Zeynel Saygın ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Seçime 4 ay kala çok zor bir dönemde göreve geldik. Elimizden geldiğince görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. Bütün arkadaşlarım özveri ile çalıştılar. Bütün yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyelerine teşekkür ederim. Bizim için asıl olan partidir. Kişiler devamlı gelip geçicidir. Partinin bana ihtiyacı olduğu zaman emir telakki ederiz. Mutlaka elimizden gelen katkıyı koyarız.”
Şener Zeynel Saygın ise parti içinde bütünleşmeyi sağlayacaklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” İlçe Başkanımızın ve Milletvekillerimizin teveccühleriyle aday olarak gösterildim. Hep birlikte barış ortamında görevimizi yapacağız. Buna çok ihtiyacımız var. 416 delegenin oyu ile seçildim. Bundan sonra birlikte ve beraberliği sağlayacağız. Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanlarımız, Meclis Üyelerimizin ve Eski yönetimde bulunan arkadaşlarımızla bir araya gelip, bir çalıştay yapacağız. Bu çalıştayda bütün ilçelerimizin röntgenini çekeceğiz. Nerede, ne kadar kaybımız var yada nerede ne kadar kazançlarımız var, bunun değerlendirmesini yapacağız. Çıkacak sonuca göre bir yol haritası benimseyeceğiz. Trakya kayıpların üzerindeki bir oyla Ülkemizi kötü durumdan kurtaracak, iktidar yolunu açacak bir ateşleme yapacağız. Önceki dönemde görev yapan il Başkanımız zor bir süreci götürdüler. Kendilerine teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından Eski CHP İl Başkanı M.Ali Işıkgör yeni seçilen Şener Zeynel Saygın’a parti mührünü ve anahtarları teslim etti.
Şener Zeynel Saygın ise M.Ali Işıkgör’e plaket taktim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.