OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI

OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI

Tekirdağ İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) Ocak ayı olağan toplantısı Vali Aziz Yıldırım başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.
Vali Yardımcısı Osman Abdullah Günaydın ve İl İstihdam Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2020 faaliyet ve çalışmaları hakkında İl Müdürü Yaşar Esen tarafından bilgi sunuldu.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısında; 2020 yılının genel bir değerlendirmesi yapıldı. Kovid-19 pandemisinin istihdam üzerindeki etkilerinin önlenmesi için İŞKUR tarafından uygulanan pasif işgücü programları (kısa çalışma uygulaması, nakdi ücret desteği ödemesi, işsizlik sigortası işlemleri) görüşüldü. Tekirdağ İlimizin sosyo-ekonomik yapısı, işgücü piyasası, örgün ve yaygın eğitim ve İŞKUR kurs ve programlarına ilişkin bilgilerin yer aldığı 2020 yılı Faaliyet Raporu uygun bulundu.
İİMEK toplantısında, Tekirdağ İŞKUR’un 2021 yılı Yıllık İşgücü Eğitim Planı hazırlandı. Ayrıca, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’ne ve bağlı Hizmet Merkezlerine sunulan Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Projeleri incelendi ve projelerin, “Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden veya İşveren Vekillerinden 22/05/2003 Tarihli ve 4857 Sayılı İş Kanunu’nun 101. Maddesi Uyarınca Tahsil Edilen İdari Para Cezalarının Kullanımı Hakkında Karar Vermeye Yetkili Komisyon”a sunulmasına karar verildi.
Çocuk İşçiliği ile Mücadele Ulusal Programı kapsamında yapılan işlemler görüşüldü.
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Tekirdağ ilindeki okullarda açılacak olan alan ve dal talepleri uygun bulundu.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, dilek temennilerin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.