NKÜ’nün Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

NKÜ’nün Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Topluluğu tarafından ‘I. Kalite Toplulukları Deneyimleri Buluşması’ gerçekleştirildi.
Zoom platformu üzerinden çevrim içi düzenlenen programa Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Topluluğu Koordinatörü Doç. Dr. Sezai Öztaş, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Akademik Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ, Topluluk Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Öznur AKDUMAN katılırken; konuk topluluk olarak ise Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Kalite ve Akreditasyon Topluluğu, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kalite Öğrenci Topluluğu, Giresun Üniversitesi Kalite Topluluğu, İstanbul İstinye Üniversitesi Öğrenci Kalite Topluluğu, İstanbul Medipol Üniversitesi Kalite Topluluğu, Karabük Üniversitesi Kalite Topluluğu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kalite Gönüllüleri Topluluğu, Mardin Artuklu Üniversitesi Genç Kalite Topluluğu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kalite Kulübü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Genç Kalite Topluluğu, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kalite Topluluğu ve Yalova Üniversitesi Kalite Kulübü katıldılar.
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin gerçekleştirdiği açış konuşmasında, “Kalite yolculuğumuzda kalite topluluklarının, öğrenci arkadaşlarımızın deneyimleri, bu deneyimler sonucunda elde edilecek çıktılar hakikaten bizim için son derece önemli. Bu toplantının sonuçlarını ve çıktılarını dört gözle bekliyoruz. Bizler de kendimize ona göre manevra alanı açacağız, yolumuzu belirleyeceğiz. Sizin gibi pırıl pırıl genç kardeşlerimizi bu toplantı vesilesiyle ağırlamaktan dolayı son derece memnunuz. İnşallah ilk fırsatta yüz yüze de ağırlarız” şeklinde konuştu.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı konuşmasında, “Üniversitemizde Rektör Yardımcısıyım. Son görevim Kalite Komisyonu Başkanlığı oldu. Böyle bir etkinlik olduğunu duyunca çok sevindim. Çünkü bizim parayla satın alamayacağımız şeylerden biri tecrübedir. Bu tecrübeyi yaşamak da her zaman hızlı bir şekilde mümkün olmuyor. Mecburen farklı kişilerin tecrübelerinden yararlanmak çok daha değerli. O yüzden farklı üniversitelerde sizlerin yaptıkları güzel uygulamalar, bunların diğer üniversitelerle paylaşılması çok kıymetli. Öbür türlü sadece oraya özgü oluyor. Bu tür toplantılarla biz iyi uygulama örneklerini paylaşırsak, yeni fikirler ortaya atarsak paylaşırken hepimiz için çok faydalı olacağına inanıyorum.”
Topluluk Koordinatörü Doç. Dr. Sezai Öztaş da konuşmasında kalite topluluklarının yaptıkları faaliyetlerden haberdar olmaları ve kalite topluluklarının deneyimlerini paylaşmaları amacıyla ‘I. Kalite Toplulukları Deneyimleri Buluşması’nı gerçekleştirdiklerini, bu deneyim buluşmasının Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Topluluğu tarafından geleneksel hale getirilerek diğer üniversitelerin kalite topluluklarıyla yapılacak buluşmalar ile devam ettirileceğini ifade etti ve programa katılan üniversitelerin kalite topluluklarına Topluluk Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Öznur Akduman’a ve topluluk Başkanı Eray Furkan Aslan’a teşekkür etti.
YÖKAK Akademik Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ da çalışmaya öncülük ettiği için Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e teşekkürlerini iletti.
Konuşmaların ardından, programa katılan topluluk temsilcileri Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ne böyle bir programda toplulukları buluşturdukları ve deneyimlerini paylaşma fırsatı verdikleri için teşekkür ederek yaptıkları faaliyetleri ve deneyimleri paylaştılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.