c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

İMDAT SAYGI Yeniden Başkan

İMDAT SAYGI Yeniden Başkan

Tekirdağ Süleymanpaşa Ziraat Odası seçimlerinde 43 oyla İmdat Saygı tekrar başkan seçildi.

Tekirdağ Sanayi ve Ticaret Odası’nda yapıldı. Seçime, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, İYİ Parti İl Başkanı Gökhan Metiner, Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel katılım gösterdi.

Saygı duruşu istiklal marşı okunması sonrası faaliyet raporu, mali gelir gider ve bilanço raporu okudu. Daha sonra konuşma yapmak üzere kürsüye Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı davet edildi.
Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı konuşmasında çiftçilerin sorunlarını çözmek için mücadele ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti;” Bu dört yıllık çalışma dönemi boyunca 267 adet toplantı 2 bin 250 adet yazışma yaparak çiftçilerimizin muhtelif sorunlarına çare aramak amacıyla başta sayın valimiz olmak üzere milletvekillerimize sorunlarımızı duyurmaya çalıştık. Çok önemli görülen sorunlar için ilgili yerlere heyetler halinde gittik. İlimizde oluşturulan komisyonlara odamızı temsilen katılım sağladık. Bunun yanı sıra yerel ve ulusal basın aracılığıyla çiftçilerimizin sorunlarını kamuoyuna duyurmaya çalıştık. Çiftçilerimizden hiçbir bedel almadan geçtiğimiz yıllarda başladığımız tarımsal danışmanlık hizmetimize 4 tane tarım danışman ile devam etmekteyiz. Köy köy tarla tarla gezerek çiftçilerimize tarımsal üretimde destek vermekteyiz. Bu doğrultuda danışmanlık birimimiz tarafından tarımsal mücadelede yeni çıkan ürünlerin tanıtımlarını çiftçilerimizin ayağına getirerek firmalarla ortaklaşa 26 adet çiftçi toplantısı, çeşitli tarla günleri ve 10 adet fuar gezisi düzenledik. Ayrıca kırsal kalkınma projeleri kapsamında çiftçilerimize 82 adet projeyi ücretsiz olarak yaptık. Yine Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla odamıza çalı kesme makinesi hibe edilmiş olup odamızca da üyelermizin kullanımına sunulmuştur. Yine Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kışlık sebze dağıtım projesi kapsamında 125 bin adet fide dağıtım yaptık. Ben burada Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayarak’a teşekkür ediyorum. Ziraat odamızın ve birliğimizin temsil ettiği kitle açısından çok önemli güçlü bir çiftçi kuruluşudur. Çiftçilerimiz bilmeli ki örgütsüz bir çiftçi kitlesi kendini koruyamaz hakkını savunamaz. Ziraat Odamız önceden olduğu gibi bundan sonra da yasaların verdiği yetkiler çerçevesinde dürüst hukuka saygılı şeffaf yönetimi ile çiftçilerimizin sesi olmaya devam edecektir.”
“Tarım Bizim İçin Çok Önemli”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise tarımın önemine vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü;” Ne isterseniz isteyin. Para benden proje sizden. Tekirdağ Türkiye’de tarım ve hayvanlığın başkentidir. Tekirdağ’ın 5 vizyonu var. Bunlar Tarım ve hayvancılık, Sanayi, Truzim, Üniversite ile Lojistik. Her biri başlı başına bir vizyondur. Bunların içerisinde en önemlisi tarımdır. Tüm siyasilerin bir araya gelip tarıma sahip çıkması gerekiyor. “
“Tekirdağ için çırpınıyorum”
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun de Tarımı Tekirdağ’da geliştirmek için TBMM’de bir çok önerge verdiğine vurgu yaparak; “Tekirdağ için çırpınıyorum. Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yıllarca Trakya bölgesinde Kenevir ektirmiş. Kenevir Sağlıktan Sanayiye kadar her platformda kullanılıyor. Çayır tırılı için bağırdık. Çayır tırtılından oluşan zarar karşılanmadı. Sözler burada kaldı. Gerçek çiftçimizin destek almasını sağlayacağız. Mazotta ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız “ dedi.
“Mazotta ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız.”
Millet İttifakının seçimleri kazanması halinde Mazotta ÖTV ve KDV’yi kaldıracaklarını iddia ederek;” Tekirdağ için çırpınıyorum. Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yıllarca Trakya bölgesinde Kenevir ektirmiş. Kenevir Sağlıktan Sanayiye kadar her platformda kullanılıyor. Çayır tırılı için bağırdık. Çayır tırtılından oluşan zarar karşılanmadı. Sözler burada kaldı. Gerçek çiftçimizin destek almasını sağlayacağız. Mazotta ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız” şeklinde konuştu.
“Büyük Mücadele Ediyoruz”
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de Türkiye’nin refahı için mücadele ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti;” Rusya- Ukrayna savaşında gerçekleşebilecek olan tahıl sorununu yapılan anlaşma ile çözdük. Refahın artması için büyük mücadele ediyoruz. Gittiğimiz tüm köylerde dertleri dinleyip çözümler üretiyoruz. 14 Mayıs’tan itibaren Cumhur ittifakı olarak gerekeli mücadeleyi hep beraber vereceğiz.”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de konuşmasında; “Ziraat Odamız güzel işler yapıyor. Türkiye’ye örnek olacak boyutta büyük işler imza atıyor” dedi.
Kongreye katılan 78 delegeden 45’inin oyları mavi listeyle seçime katılan İmdat Saygı’ya çıkarken, beyaz listeyle seçime katılan Serdar Mahramlı’ya da 33 oy çıktı.
Bu sonuçlara göre İmdat Saygı tekrar Ziraat Odası Başkanı seçildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.