c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

NİZAMETTİN DEMİRDÖVEN İLKOKULU TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

NİZAMETTİN DEMİRDÖVEN İLKOKULU TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Marmaraereğlisi, Yeniçiftlik Mahallesi’nde bulunan Nizamaettin Demirdöven İlkokulu’nun temel atma töreni gerçekleştirildi.
2019 yılında gerçekleşen depremde hasar gören ve öğrencilerin eğitimine çevre okullarda devam ettiği Nizamettin Demirdöven İlkokulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Marmaraereğlisi Belediyesi ile imzalanan protokol gereğince yeniden inşa ediliyor.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halit Eren, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım konuşma gerçekleştirdiler.
24 DERSLİKLİ BİR İLKOKUL OLACAK
Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halit Eren ‘’Malumunuz ilimizde deprem etütleri çerçevesinde depremselliği tespit edilen, bakanlığımıza bağlı binalar kapsamında yapılan bir çalışma var. Bu çalışma çerçevesinde Nizamettin Demirdöven İlkokulu yıkım kararı çıkmış ve bu yıkım işlemi gerçekleşmiştir. Protokol kapsamında da yapımı gerçekleştirecek olan Nizamettin Demirdöven İlkokulu Milli Eğitim Bakanlığı ‘’kurum açma kapama, ad verme’’ yönetmenliğindeki hakları saklı kalmak kaydıyla yine eski ismi ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecektir. Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tip projeleri kapsamında; 24 derslikli bir ilkokul olarak yaptırılacaktır. 24 dersliğin yanı sıra konferans salonuyla, çok amaçlı salonuyla, beceri atölyeleriyle, yemekhaneleriyle ve geniş teneffüs alanlarıyla inşallah bölgenin güzide bir eğitim kurumu olacaktır. Bakanlığımızın devlet yatırım programında gerçekleştirdiği, okul yapım çalışmalarının yanı sıra çok önemli olan, devlet-vatandaş işbirliği, hayırsever-bağışçı iş birliği takdir edersiniz ki çok çok önemlidir. Bu bağlamda Sayın Belediye Başkanımızın şahsında Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığımıza da teşekkür ediyoruz. Bu hayırlarının inşallah bu ülkenin güzel çocukları için çok güzel neticelere vesile olmasını diliyoruz.’’ dedi
BELEDİYE BAŞKANI ATA: ’’İKİ OKUL DAHA YAPACAĞIZ’’
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, yapılacak okulun önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirterek ‘’Bugün çok güzel bir ana tanıklık etmek için toplandık. Nizamettin Demirdöven İlkokulu’nun temel atma töreni için bir araya geldik. Depremde hasar gören ilkokulumuz, öğrencilerimiz için büyük bir tehdit oluşturmaktaydı. Bu kapsamda okulumuzu daha dayanaklı hale getirmek öğrencilerimize daha sağlıklı koşullarda eğitim sunmak, elzem bir ihtiyaç haline geldi. Bizlerin en büyük görevi geleceğimizi ellerinde tutan kıymetli gençlerimize iyi bir eğitim olanağı sağlamaktır. Bugün İlçemizde güzel bir eğitim hamlesi gerçekleştiriyoruz. Eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek adına ciddi bir adım atıyoruz. İlçemizin dört bir yanına dağılarak eğitimini sürdürmeye çalışan öğrencilerimize müjdeler olsun. İnşallah, belirlenen süre içerisinde okulumuzu inşa edip asıl sahibi olan öğrencilerimize teslim edeceğiz. Bu güzel günde bir müjdeyi daha siz değerli konuklarımızla paylaşmak istiyorum. İnşallah en kısa süre içerisinde hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla, Yeniçiftlik Mahallemizde bir lise ve ilçe merkezimizde de bir okul daha inşa edecek ve öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Belediye olarak görevde kaldığımız sürece eğitime ve gençlerimize olan yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz.’’ dedi.
VALİ YILDIRIM: ‘’BELEDİYE BAŞKANIMIZA HEPİNİZİN HUZURUNDA TEŞEKKÜR EDİYORUM’’
Temel atımını başlatmak için kürsüye teşrif eden Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım; ‘’Hiçbirimiz arzu etmeyiz okullarımızın yıkılmasına çocuklarımızın eğitim için ihtiyacı olan okullarımızın, binalarımızın yıkılmasını tasvip etmeyiz, istemeyiz. İnşallah burada yık-yap ile yapılacak olan okul, daha güvenli bir bina olarak çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin hizmetine sunulacak. Ailelerimiz güvenli bir şekilde çocuklarını okullarına gönderebilecekler, gözleri arkada kalmayacak. İnşaatı çok güzel bir şekilde devam eden bu okul ümit ediyorum ki inşallah yıllar boyu burada eğitime hizmet edecek. Arzumuz uzun süreli, dayanıklı binalar yapmak. Hepimizin bildiği gibi memleketimizde depremler eksik olmuyor. Bizim bunlara her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. Hazırlık nasıl olur? Sadece korkarak değil. Binalarımızı sağlam yaparak hazırlıklı olmak gerekiyor. Tekirdağ’da yetmiş kadar okulumuzu yeniden yapmak zorunda kaldık. Sırasıyla okullarımızı yeniliyoruz. Burada belediye başkanımız da bir el verdi. Kendisi yardımcı oldu. ‘’Bu okulu da ben yapacağım’’ dedi. Sağ olsun, kendilerine hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Ayrıca diğer sözümüzü de aldık inşallah hayırseverler vasıtasıyla, Yeniçiftlik Mahallesi’nde bir lise ve Ereğli‘de de bir okul yapılacak bunlar da bir an önce yapılırsa hakikaten öğrencilerimizin başka okullara taşınması zahmetinden kurtulmuş olacağız. hem öğrencilerimiz hem öğretmenleri hem velilerimiz rahat edecekler. Daha güzel ortamlarda daha uzun süreli dersleri yapabilme imkanına sahip olacaklar. Buraya da yine temelini geçtiğimiz günlerde birlikte attığımız Yeniçiftlik Cem Evi inşaatını görerek geldik. Onu da belediye başkanımız yapıyor. Onun için de çok teşekkür ediyorum. İnşallah yılbaşı itibari ile hizmete girecek onun için de ayrıca teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. ‘’ ifadelerini belirtti.
Temel atımından sonra Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından katılımcılara pilav ikramı yapıldı ve program son buldu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.