Tekirdağ Manşet Gazetesi

NİŞANCİ MAZBATASINI ALDI

Gelecek Partisinin kongresinde il Başkanı seçilen Recep Nişancı Mazbatasını aldı.

Gelecek Partisi İl Başkanı seçilen Recep Nişancı, geçtiğimiz gün Süleymanpaşa İlçe Seçim kurulu başkanı Mustafa Kor tarafından mazbatası verildi. Mazbatasını teslim aldıktan hemen sonra emeği geçen herkese teşekkür eden Nişancı, “Tekirdağ’ımıza, Süleymanpaşa’mıza ve ülkemize Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder.” şeklinde konuştu.
Açıklamalarına Tekirdağ Adliye sarayı önünde devam eden Nişancı ” Kongrelerimizin Bir kısmını gerçekleştirdik. Çorlu’dan başladık, merkez ilçemiz Süleymanpaşa kongresini, Muratlı, Marmara Ereğlisi kongremizi yaptık; şimdi sırada Kapaklı kongremiz var, bugün belli olacak hangi gün yapacağımız daha sonra da geri kalan 6 ilçemizin de ilçe başkanlarını atayıp kongrelerimize bu süreçte devam edeceğiz. Büyük kongre için yeterli olan ilçelerimizin yönetim kurulu üyelerini, büyük kongre delegelerini il kongresinde seçtik. Allah’ın izniyle Ankara’ya yollayacağız… Büyük Kongre işini bu süreçte atlatacağımız için yerelde de sahada çalışacağız. Artık bizde burada varız çünkü bizim genel başkanımız seçilmiş son başbakan, 62., 63., ve 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümet’inin başbakanlığını yaptı. Biz bu ülkeyi yönettik ve tekrar bu ülkeyi yönetmeye talibiz. İşte burada yaptığımız il binasında da çitayı nereye koyduğumuzu sizlerde gördünüz… Geçen yapılan İl Başkanları toplantısında şöyle bir talimatı var “Bulunduğunuz illerde iktidar il başkanı, ilçe başkanı gibi hareket edeceksiniz çünkü bu halk genel başkanınıza %49,5 oy verdi ve bu ülkeyi de adam gibi yönettik.” Tekrar Allah’ın izniyle halk bize bu oyu bu güveni gösterecek. Neden bunu güvenerek söylüyorum? Genel başkanımızın veremeyecek hiçbir hesap yok… Sloganımızda şu “Biz bu partiyi gelecek seçimler için kurmadık, gelecek nesiller için kurduk.”” şeklinde konuştu. Gelecek Partisi İl başkanı Recep Nişancı açıklamasının ardından soruları yanıtladı.
YENİ BİR İTTİFAK OLABİLİR Mİ?
Gelecek Partisi İl kongresine CHP ve İYİ Parti İl ve İlçe başkanlarının katılım göstermesinin ardından ittifak kurulması söz konusu mu? Sorusunu cevaplayan Nişancı “Biz yerelde esnafız ve ticaret yapıyoruz. Burada güçlü ilişkilerimiz var. CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun dostumuz ve arkadaşımız, peyderpey görüştüğümüz diğer partideki arkadaşlar nezaketen katıldılar. Bende İYİ Parti İl Kongresine Katılmıştım ve bizi davet eden her ilin ve ilçenin kongrelerine katılırız keza ben Cüneyt Yüksel Beyefendiyi ve Mestan Özcan Bey’i de davet ettim. Siyasette küslük olmaz. Biz rakibiz ama seviyeli rakibiz, kimseyle konuşamayacak bir şeyimiz yok… Tabi görünen köyde kılavuz istemiyor, insanlar bir değişiklik istiyor. Bizi birbirimize yakıştırıyorlarsa buda güzel bir şey. Geldikleri için tekrar hepsine teşekkür ederim.” dedi
CUMHUR İTTİFAKI NEDEN KONGRENİZE KATILMADI?
Cumhur İttifakı partilerinin Gelecek Partisi İl kongresine neden katılmadığını değerlendirilmesi istenen Recep Nişancı “Ben olsam Katılırdım ama katılmamaları doğal çünkü onları eleştiriyoruz, yanlışlarını söylüyoruz demek ki yanlışlarla yüz yüze gelemiyorlar. Bu onların sorunu, ben eleştirildiğim yere davet edilsem giderim. En azından eleştirileri yerinden cevaplardım. Bundan korktukları için gelememiş olabilirler. Biz yine de teşekkür ediyoruz. Sonuç olarak bu şehirde yaşıyoruz gelselerdi iyi olurdu. Gelemediklerine üzülmedik ve şaşırmadık. Sıkıntı yok.” şeklinde konuştu.
KONGRE ALANINI AKP İL BİNASINA EN YAKIN SALONDA YAPILMASI TESADÜF MÜ?
Recep Nişancı “Ak Parti il binasını biz aldık. AKP il binasını Ahmet Akçay ve ekibi almıştır. Hangi parti bizim için önemli olan o değil, biz dava adamıyız neredeysek orayı yüceltmeye çalışırız. Teşkilatlar kiralardan kurtulsun diye ceplerimizden para verdik. O gün onları savunuyorduk, binayı aldık ve kazasız belasız oturuyorlar orda, oturabilirler de bu çok güzel. Belki tesadüf belki de biraz kan çekmiş olabilir ama orası bize uygundu. Görmeleri de iyi oldu çünkü artık yeni bir çınar filizleniyor. Artık öyle hamasetle, tepeden bakmayla bu işin olmayacağını. Onlarda bizim otobüsün sesini duysun istedik. Duydular da eminim. Herhalde bir kaç tur atmışlar gördüğüm kadarıyla. Onlar da bizim arkadaşımız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.