c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Müziği Sevenler Derneği Kuruldu

Müziği Sevenler Derneği Kuruldu

Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneği Saffet Acat başkanlığında kuruldu.
Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneği Kolordu Caddesi Ziverbey İş Merkezi No: 55’te kuruldu. Daha 1 aylık dernek olmasına rağmen 75 sanat sever Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneği çatısı altında buluştu.
Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneği Başkanı Saffet Acat gazetemize dernek ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneği Başkanı Saffet Acat’ın röportajından satır başları;”
Kısacı kendinizi tanıtır mısınız?
Saffet Acat 1957 yılında Malkara Yörük köyünde doğdum. Yıllarca Halk Eğitim Merkezinde Türk Halk Müziği üzerine bir çok görevlerde bulundum. Tekirdağ’da bir çok Kamu ve Özel Kuruluşlarında Solistlik, Türk Halk Müziği kol başkalığı yaptım. Tekirdağ Türküleri üzerine derleme ve araştırmalar yaparak yöremize ait bir çok eseri kazandırdım. Şubat ayında da Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneğini kurduk.
Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneği Hakkında Bilgi verir misiniz?
Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneğini Şubat ayında da bölgemize daha iyi hizmet etmek, kültürümüzü geliştirmek için kurduk. Tekirdağımızın Kültürünü, gelenek ve göreneklerini geçmişten günümüze aktarmak amacıyla ilimize ait bir çok türküyü TRT repertuvarlarını kazandırmak amacıyla faaliyete geçtik. Halen 75 kişilik solist ve korist arkadaşlarımızla birlikte Tekirdağ İl Kültür ve Truzim Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosunu teşkil etmekteyiz.
Peki Kamu Kuruluşlarından veya özel sektörden her hangi bir destek gördünüz mü?
Şu an için Tekirdağ İl Kültür Müdürümüz sayın Ahmet Hacıoğlu bizlere gereken desteği veriyor. Müzik bir ilin tanıtımında çok önemli. Kamu Kuruluşlarımızla el ele Tekirdağımızı daha iyi tanıtacağız.
Faaliyetleriniz hakkınızda bilgi verir misiniz?
Şubat ayında derneğimizi kurduk. Kuruluş öncesinden tüm faaliyet programımızı yapmıştık. Ancak Ülkemiz 10 ilimizi etkileyen deprem afeti ile sarsıldı. Depremde hayatını kaybedenlere rahmet yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Üzücü felaket yüzünden faaliyet programımızın dışına çıktık. 10 ilde yaşanan afet sebebiyle bizde dernek olarak depremzedelere destek olmak için yardım çalışması başlattık ve deprem bölgesine gönderdik. Derneğimizde müzik yerine depremde hayatını kaybeden Vatandaşlarımız için Kuran-ı Kerim okuttuk. Müziği seven herkesi derneğimize üye olmaya davet ediyoruz.
Son olarak ne söylemek istersiniz?
İnşallah memleketimiz bir daha bu tür deprem felaketleri ile karşılaşmaz. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın psikolojik desteğe ihtiyaçları var. Nitekim bunlarla ilgili çalışmalar başlatıldı. Bizde talep edildiği takdirde depreme maruz kalan 10 İlimizde moral konserleri vermeye hazırız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.