c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

MUHTEŞEM TÖREN

MUHTEŞEM TÖREN

Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan 143 öğrenci, törenle diplomalarını aldı.
Tekirdağ’ın en köklü okullarından biri olan ve Türkiye’de Eğitim Kalitesi ile de adından sıkça söz ettiren Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, muhteşem bir törene daha imza attı.
Okulun bahçesinde mezuniyet töreni düzenleyen Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,143 öğrenciyi daha mezun etmenin coşkusunu yaşadı. Mezuniyet töreninde öğrencilerin ve velilerin coşkusu, muhteşem görüntüler oluşturdu.
Törende konuşan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Tekirdağ’ın en eski ve en köklü eğitim kurumlarından biri olduğunu söyledi.
Okulun bu yıl 70. Dönem mezunlarını verdiğini ifade eden Ulusan, şunları kaydetti;” Okulumuz bölgenin en köklü okulu olması hasebiyle bu güne kadar binlerce mezun vermiş ve ilimizde Mesleki ve Teknik eğitimin geliştirilmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Birçok alanda başarılı çalışmalar sergileyen okulumuz, gerek yönetici ve öğretmen kadrosu, gerekse donanım açısından oldukça iyi düzeydedir. Geleceğe umutla bakan pırıl pırıl gençlerimiz, sektörün ihtiyacını karşılamak üzere, kalifiye eleman olarak, teknisyen unvanıyla bu güzide okulumuzdan mezun olacak inşallah. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için, Atatürk’ün de işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için, umudumuz gençlerdedir. Bu gün aramızda çok değerli bir konuğumuz var. Başarılı ve hayırsever iş adamı Sayın Ramazan Kemal Kurt. Bu güne kadar okulumuza destek ve katkı sağlamış, Mesleki ve Teknik eğitimin gelişmesi için yardımcı olmuş, okulumuzun bazı ihtiyaçlarını karşılamıştır. Okulumuzun eski bir öğrencisi, Türkiye’nin sayılı ve başarılı iş adamlarının içerisine girmesi ve sonrasında ahde vefa ederek, eski okuluna sahip çıkması ve destek olması bizleri de ziyadesiyle memnun ve mutlu etmektedir. Teşekkür ediyoruz”
Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Çakal ise okulun 1944 yılında Erkek Sanat Okulu olarak Eğitim Öğretime başladığını ve o günden bugüne binlerce mezun verdiğini söyledi.
Okulun Eğitilmesinde ve yeni nesillere Meslek kazandırılmasında büyük rol oynadığını ifade eden Çakal, şunları kaydetti;” Binlerce mezun veren okulumuz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitilmesinde ve yeni nesillere meslek kazandırılmasında büyük rol oynamıştır. Bundan sonrada, Türk Milli Eğitiminin ve Mesleki Eğitimin amaçları doğrultusunda, üzerine düşen vazifeyi, başarılarla süsleyerek devam ettirecektir. Bu süreçte, yönettiğim bu güzide okulu, mevcut durumundan daha üst düzeylere taşımak, beni onurlandıracaktır. Ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde Mesleki ve Teknik Eğitimin rolü büyüktür. Bizde bu bilinçle hareket ediyor ve en kaliteli Meslek Eğitimini verme ve öğrencilerimizi en iyi düzeyde Mesleğe hazırlama yolunda olanca gücümüzle çalışıyoruz. Bizim farkımız verdiğimiz Meslek Eğitiminin kalitesidir. Bu günlere kolay gelmedik. Genç, dinamik ve başarılı bir eğitim kadrosuna sahibiz. Okulumuzun başarılarında ekip arkadaşlarımın desteği ve emeği büyüktür. Bu bağlamda, sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlerde görev alan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerime huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyor, çalışmalarından ve başarılarından dolayı kutluyorum. Bu gün aramızda, okulumuza daha önceki yıllarda emek vermiş ve okulumuzun bu günlere gelmesine katkı sağlamış, eski yönetici ve öğretmenler var. Ben, bu çok değerli eski yönetici ve öğretmenlerimize de huzurlarınızda teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Özellikle bu yönetici ve öğretmenlerimizin yetiştirdiği öğrenciler; bakan, milletvekili, rektör, kaymakam, genel sekreter, müdür, öğretmen, iş insanı gibi mesleklerin sahibi olmuşlardır. Bunlardan biri de, Hayrabolu ilçemizde, yılda 6.000 tarım makinesi imalatı yapan, bu makineleri 25 ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan, okulumuzun 1985 yılı, 36. Dönem mezunu olan, ayrıca bizim de gurur kaynağımız Kurt Makine ve Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı, Ramazan Kemal Kurt’tur. Bu güne kadar okulumuzun bazı ihtiyacını karşılamış, öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda Meslek Eğitim almasına katkı sağlamış ve Mesleki Eğitimin geliştirilmesi için sürekli destek olmuştur. Bu gün de bizleri yalnız bırakmamış ve teknisyen olarak mezun edeceğimiz gençlerimizin, mezuniyet programı ve takibinde ikram edilecek iftar yemeğinin masraflarını karşılamıştır. Ben inanıyorum ki dün ve bu gün olduğu gibi, yarın da Ramazan Kemal Kurt yardım ve desteklerini okulumuzdan esirgemeyecektir. Bu vesileyle Sayın Ramazan Kemal Kurt’a okulumuza yaptığı yardım ve desteklerden dolayı şahsım ve okulumuz adına can-ı gönülden teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum”
Dereceye giren öğrencilere plaketleri ve diplomaları verildi. Hayırsever İş Adamın Kurt Makina Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kemal Kurt’a plaketi verildi.
Konuşmaların adından mezun olan öğrenciler öğrenci andını okuyarak hep birlikte kep attı.
Program İş Adamı Ramazan Kemal Kurt sponsorluğunda karşılanan Bin 400 kişilik İftar yemeği ile son buldu.
Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden gerçekleştirilen törene Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Süleymanpaşa İlçe Mili Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, Muratlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Erkol, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Kurt Makina Mühendislik Ramazan Kemal Kurt’un yanı sıra öğrenci velileri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.