Mücadelede Tekirdağ Örnek İl

Mücadelede Tekirdağ Örnek İl

COVİD-19 ile mücadelede Sağlık İl Müdürlüğünün çalışması ve kurallara uyan Vatandaşlarıyla Tekirdağ, Türkiye’de örnek il oldu. Virüsle Mücadeleye sonuna kadar devam vurgusu yapıldı.
Haziran ayı içerisinde bazı Yasakların kalkmasıyla birlikte Türkiye genelinde Korona Virüs ’ünde artış gözlendi.
Sağlık İl Müdürlüğünün yönetim ekibi, doktorları, hemşireleri, sahada Şüpheli vakaların peşinde ajan gibi koşan sağlık çalışanları ve duyarlı Vatandaşları ile Tekirdağ vaka sayısında yüzde 31.35’lik düşüş ile Türkiye’nin en başarılı ili oldu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca canlı yayında Tekirdağ’ı örnek il gösterdi.
Bakan Koca’nın açıklamalarının ardından Tekirdağ Sağlık İl Müdürlüğü açıklama yaptı.
İl Müdürlüğü açıklamasında, mücadelenin bitmediğini ve Virüs Bitene kadar mücadelenin devam edeceğini vurgulayarak şu ifadelere yer verdi;” Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, koronavirüs salgını sürecinde tedbirleri uygulamadaki başarısı nedeniyle Tekirdağ ilimizi Türkiye’nin örnek illerinden biri olarak göstermiş ve 7/24 görev başında olan Sağlık Ailemizi gururlandırmıştır.
Sayın Bakanımız Fahrettin Koca
1 Temmuz 2020 tarihli Türkiye günlük koronavirüs tablosunu açıklarken, Tekirdağımızı örnek göstermiş, “Toplam test sayımız 3,5 milyona yaklaştı. Toplam vaka sayımız 200.000’i geçti. Yeni vaka sayılarında istikrarlı bir düşüş sağlayan, tedbirleri uygulamadaki başarısıyla örnek 5 ilimiz Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir, Düzce. Tüm illerde başarabiliriz.” demişlerdir.
Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesindeki son durumun masaya yatırıldığı Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanımız, Tekirdağ İlimizin Günlük Ortalama Vaka Sayısını 2 Hafta İçerisinde yüzde 31.35 azaltarak, Türkiye Genelinde Tedbirleri Uygulama Başarısı Gösteren En Başarılı İller arasında en yüksek yüzde ile ilk sırada İlimizin adını söylemeleri hem Sağlık Camiamız, hem de İlimiz genelinde büyük bir sevinç yaratmıştır.
Sayın Bakanımızın da altını çizdiği üzere “Virüsün yayılma hızının azaldığı düşüncesi yanıltıcıdır. Hasta etme gücünün zayıfladığı yönündeki düşünce bilimsel dayanaktan yoksundur. Bunlara itibar edilmesi birçoklarının hastalığa yakalanmasına, hastalığı başkalarına bulaştırmasına neden olmaktadır”.
Türkiye genelinde an itibariyle takdir toplayan, örnek olan ve İlimizi gururlandıran bu basarıyı devam ettirmek, en basta halkımızın desteğiyle maske takmak, sosyal mesafemize ve kişisel hijyenimize dikkat etmekten geçecektir. Bu nedenle hep birlikte bu hususlara azami önem gösterelim.

Unutmayalım ki; İyi günlere, sağlıklı günlere, alacağımız önlemler ile kavuşacağız.

Riske karşı alınabilecek tedbirler, aslında uygulanması en kolay olan tedbirlerdir.

Virüs gerçeğini dikkate alarak hayatımıza elimizden geldiğince çeki-düzen vermemiz, bulaş riskini azaltma adına en önemli adımımızdır.

Sağlık personelimizin üst düzey özverisi, onların bu süreçteki vefakar çalışmaları her türlü takdirin üzerindedir. Ancak Kıymetli Sağlık Personelimize vereceğimiz en büyük destek, kurallara uymak olacaktır. Bu konuda halkımızın kurallara uyması ve gece-gündüz görev başında olan sağlık personelimize desteğe devam etmeleri çok büyük önem arz etmektedir. Tedbirlere ne kadar çok uyarsak, o kadar çabuk normalleşiriz.

Bu önemli başarı için, kamusuyla, üniversitesiyle, özeliyle sahada 7/24 cansiperane bir şekilde mücadele eden sağlık personelimiz başta olmak üzere, tüm idarecilerimize, paydaş kurumlarımıza ve kıymetli halkımıza İl Sağlık Müdürlüğü Ailesi olarak teşekkür eder; minnet ve şükranlarımızı sunarız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.