MESLEK DANIŞMANLARIMIZ ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

MESLEK DANIŞMANLARIMIZ ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Meslek danışmanları; öğrencilere, gençlere, velilere ve rehber öğretmenlere yönelik meslek seçimi ve meslekî rehberlik faaliyetlerini yürütmeye devam ediyor. İl Müdürlüğümüzde görevli Meslek Danışmanımız Serpil YÜCEL tarafından Tekirdağ Belediyesi Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine sunumlar gerçekleştirildi.

Meslek Danışmanlığı hizmetlerimiz ile öğrencilere; yetenek, ilgi, kişilik özellikleri, beklentileri ve fiziksel özelliklerini keşfetmelerine, mesleklerle ilgili bilgilere ulaşmalarına, eğitim kurumları hakkında bilgilenmelerine, edindiği bilgileri değerlendirmelerini sağlayarak doğru karar vermelerine yardımcı olunmaktadır.

Meslek danışmanları, öğrencilerin meslek tercihinde, yapabileceği ve en üst düzeyde doyum sağlayacağına inandığı işi/mesleği seçmesi için yol göstermektedir. Çalışma yöntemleri bireysel veya grup görüşmeleri şeklinde gerçekleşmektedir.

Meslek danışmanları tarafından gerçekleştirilen sunumlarda; meslek ve meslek seçiminin önemi, doğru meslek seçiminin nasıl yapılacağı, mesleki yönelim test bataryasının önemi, geleceğin meslekleri vb. gibi konular hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz, İl Müdürlüğümüze gelerek Meslek Danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilir, İŞKUR Mesleki Yönelim Test Bataryası ile kendi istek ve becerilerine göre meslek seçimlerine yön verebilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.