Diğer Ülkeler İle Köprü Kurdu

Diğer Ülkeler İle Köprü Kurdu

Tekirdağ Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şerif AKTÜRK; Dernek başkanı olduğu okulla ilgili bilgilendirici açıklamada bulundu;
Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da adını 15 Temmuz şehidimizden alan Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi; İnsanlığın küresel barışa daha çok muhtaç olduğu çağımızda öğrencilerimizi, medeniyet tasavvuru gelişmiş; milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerle kuşanmış, bilimsel düşünebilen; kendi kültürleriyle bütünleşmiş, farklı kültürlerle barışık; ülkesine ve insanlığa faydalı olma idealine sahip bireyler olarak yetiştirmek Misyon’uyla ve Dünyaya ve insanlığa duyarlı, kimliğini manevi değerlerle şekillendirecek, donanımlı, yaşayacakları çağın bilgisi ve becerisi verilerek Dünyamızın ve Ülkemizin ihtiyaç duyduğu insan kaynağına katkı sağlamak için mesleki, akademik, sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel donanıma sahip bireyler olarak bulundukları ülkelerde ve üstlendikleri görevlerde rol model olabilecek, İslam ülkelerinin kültürlerinin ve inanç dünyalarının buluşmasına, yaşatılmasına katkı sağlayacak bireyleri yetiştirmek Vizyon’uyla 2017 yılında eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Açıldığı günden bu güne Balkan ülkelerinden kabul ettiği öğrenciler sayesinde; Türkiye ile Balkan ülkeleri arasında köprü vazifesi görmektedir. Okul; iki yıldır mezun vermekte olup, mezun olan 76 öğrenciden 3 Tıp, 3 Hemşirelik, 1 Diş Hekimliği. 1 Veterinerlik, 8 İlahiyat, 3 Kamu Yönetimi, 9 Mühendislik olmak üzere, diğer öğrencileri de Türkiye’nin saygın Üniversitelerinin istihdama yönelik bölümlerine yerleşmişlerdir. Okulumuz açıldığı günden bu güne büyümeye ve başarılarını arttırmaya devam etmektedir. 2022-2023 eğitim öğretim yılında da balkan ülkeleri ağırlıklı olmak üzere 11 ülkeden 20 öğrenci, merkezi sınav sonucuna göre de Ülkemizden 30 öğrenci kabul etmiştir. Okulumuz merkezi sınavla öğrenci alan Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi programı uygulayan bir Proje okuludur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.