“Medeniyet, Kadın Haklarına Verdiği Değerle Ölçülmektedir”

“Medeniyet, Kadın Haklarına Verdiği Değerle Ölçülmektedir”

Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Yel; “Medeniyetlerin Kadın Haklarına Verdiği Değerle Ölçülmektedir” dedi.

Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili yazılı bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Yel mesajında AK Parti Hükümetinin kadın haklarına önem verdiği vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi;” “Bir toplumun medeniyet düzeyi, insan haklarının ayrılmaz en önemli parçası olan kadın haklarına verdiği değerle ölçülmektedir. Hükümetimiz, kadınlarımızın ülkemizin, erkeklerle birlikte toplumsal sorumluluğu her alanda yüklenecek bilgi ve bilinçte bireyler olarak kamusal yaşamdaki yerlerini almalarını, geleceğimizin önemli bir teminatı olarak görmektedir. Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir. Türk toplumunda kadın, daima batı ve doğudaki diğer örneklerine göre oldukça ileri sayılabilecek bir konumda bulunmuştur. Türkiye, dünyada kadınlara “ seçme ve seçilme hakkını” veren ilk ülkelerin başında gelmektedir. Kadınlarımız, seçme ve seçilme hakkının verildiği günden bugüne eğitimden sağlığa, yargıdan yürütmeye, özel sektörden kamu sektörüne ve siyasete, hayatın her alanında başarıyla görev almakta ve almaya da devam edecektir.
Hükümetimizce; Anayasa ve Medeni Kanun’da yapılan hukuki düzenlemelerle genel anlamda kadına karşı ayrımcılığın ve eşitsizliğin önüne geçen özgürleştirici adımlar atılmıştır. AK Parti iktidarı olarak, Kadına karşı şiddetin önlenmesi, kadınların çalışma hayatına girmesi, siyasete katılması ve eğitim imkânlarının arttırılmasına yönelik olarak çok önemli projeler hayata geçirdik. Çalışan kadınlarımızın çalışma şartlarını iyileştirici düzenlemeler yaptık. İşyerlerinde cinsiyet ayrımını kaldırıp, Kadın ve çocuklar için sığınma evleri açtık. Kadınlarımıza yönelik çalışmalarımız bunlarla kalmayacak, artarak devam edecektir.
Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumumuzun temel taşı olan fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.