c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Marmaraereğlisi’nde ‘Ben Olsaydım’ Temalı Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Marmaraereğlisi’nde ‘Ben Olsaydım’ Temalı Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Bağımlılıkla mücadele kararları doğrultusunda 81 ilde gerçekleştirilen “Ben Olsaydım” temalı bağımlılık ile mücadele çalıştayı, Marmaraereğlisi’nde gerçekleştirildi.
Marmaraereğlisi Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Garnizon Komutanı Mustafa Geyik Belediye Başkanı Hikmet Ata, Jandarma Komutanı Oğuz Karadeniz, Emniyet Müdür V. Oğuz Günhan, Sahil Güvenlik Komutanı Y.B. Burak Akanpınar, protokol üyeleri, STK temsilcileri ve çalıştay üyeleri katıldı.
81 ilde gerçekleştirilen ‘Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı; uyuşturucu, alkol, tütün, davranışsal bağımlılık konularına yönelik genel durum ve değerlendirmelerin “Ben Olsaydım” teması altında ele alınarak, Marmaraereğlisi’nde bağımlılık ile mücadeleyi güçlendirmek amacıyla düzenlendi.
Başkan Hikmet Ata ‘’Kamu yöneticileri olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz’’
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’nda Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Hikmet Ata; ‘’81 ilimizde gerçekleştirilen “Ben Olsaydım” temalı bağımlılık ile mücadele çalıştayının ilçemiz ayağını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Bugün hepimizi ilgilendiren bir konuda üzerimize düşen görevi yerine getirmek üzere buradayız. Ele alınan konular çok önemli ve herkes bu işin bir ucundan tutmalı. Birçok bağımlılık türü bulunmaktadır ama günümüzde en çok sorun yaşadığımız bağımlılık türü maalesef uyuşturucu bağımlılığıdır. Asıl önemli olanın madde ile temasın önüne geçilmesi fikrindeyim. Aksi takdirde bağımlılık oluştuktan sonra kişiyi bu illetten kurtarmak oldukça zorlu bir süreç. Bizler Kamu yöneticileri olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeli ve bu konuda farkındalık oluşturarak, gençlerimizi ve çocuklarımızı spora sanata ve kültürel etkinliklere teşvik etmeliyiz. Tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum. Bağımlılıkla mücadelede sorunlar ve çözüm önerileri çalıştayının hayırlara vesile olmasını diliyorum.’’ İfadelerini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.