c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

KARNE TARTIŞMALARINA NET CEVAP

KARNE TARTIŞMALARINA NET CEVAP

AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, karne tartışmalarına net cevap verdi.
Son günlerde gündemde bomba etkisi yaratan ve birçok çevre tarafından tepkiyle karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı kamu görevlilerine ve AK Partili yöneticilere karşı militan yakıştırması yapması, CNN Türk’te yayınlanan Hande Fırat’ın sunduğu “Gece Görüşü” adlı programda konuklarla tartışıldı.
Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında hedef aldığı isimlerden birisi de AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan oldu. Özcan’ın Tekirdağ’da ailelerden gelen talep ve müsaade doğrultusunda karne ve hediyelerde gerçekleştirdiği 3 yetim ziyareti, Kılıçdaroğlu’nun “militan” yakıştırması sebebiyle CNN Türk ekranlarında gündeme geldi.
“Üç yetimimizi sevindirmek adına bu iyilik hareketini yapalım istedik”
Programdaki tartışmaların ardından CNN Türk’teki canlı yayına bağlanan ve konu ile ilgili çeşitli açıklamalar yapan Mestan Özcan, iyi niyetli bir hareketin bu şekilde siyasete alet edilmesinin çirkin bir davranış olduğunu ve üzüntüyle izlediğini belirterek konuya ilişkin şunları söyledi;
“Aileden izin alarak bir dijital karneyi basmak aslında herkesin yapabileceği bir şey. Bunu oradaki herkes isterse yapabilir. E-Okul modülünden öğrencinin okul numarasını ve TC’sini girip karneleri basabiliyorsunuz. Üç yetimimizi sevindirmek adına bu iyilik hareketini yapalım istedik. İyi niyetle, yürekten yapalım istedik. Çocukları sevindirmeyi bir devlet işi olarak açıklamak nasıl bir zihniyettir ben bunu da çözmüş değilim. Aslında onların niyetleri belli ben onları görüyorum, anlıyorum. Yetimlere sahip çıktığımız bu olayı farklı yerlere götürüp de kamuoyunu üç gündür oyalamaları da bizi üzmüştür. Doğru yaptığımı düşünüyorum. Yetimi sevindirmek açıktan ve gizliden yapılan bir hayır olarak düşünüyorum.”
Mestan Özcan’a yönelik; “karneleri kuru kuru mu dağıttığınız” sorusuna ise Mestan Özcan; “Hediyelerini de götürdüm evet. Ben üç yetime annelerinden velilerinden izin alarak onları mutlu etmek adına karnelerini, hediyeleriyle beraber götürdüm.” cevabını verdi

“Aileler Bize Ulaştı”
Çocukların nasıl tespit edildiğine dair bir soruya da Mestan Özcan, ailelerin kendilerine ulaştığını ve zaten söz konusu çocukların daha önceden de yakın takiplerinde olduklarını dile getirdi. Özcan ayrıca; çocukların karne bilgilerinin aileler tarafından kendilerine ulaştırıldığını ve okul müdürünün bu konuda hiçbir dahlinin olmadığını kaydetti.
Mestan Özcan şöyle devam etti: “Böyle bir daveti onlar (aileler) yaptılar salı günü. Daha sonra nasıl yapalım derken Sosyal Politikalar Birim Başkanı programı organize etti, yanlarına gittik ve inanın başlarını okşadık, gittik sohbet ettik, çokta hayırlarını aldık.”
Mestan Özcan söz konusu görüntülerin neden sosyal medya üzerinden paylaşıldığına dair bir soruya ise şu şekilde karşılık verdi: “Aslında bizim niyetimiz sosyal medyada paylaşmak değildi. Kızlarımız zarar görecek endişesi duyduk. Sildim de onları. Ama şunu söyleyeyim kızımız istedi diye paylaştık. Biliyorsunuz gençlerimiz Instagram’dan ayrılmıyorlar. Arkadaşlarına ‘başkanımız gelmiş siz hesabınızda paylaşın gösterelim’ diye, biz annesi de izin verince paylaştık.”

“Bir Ağabey Olarak Gittim”
Mestan Özcan çocuklara yönelik böyle bir ziyareti bir siyasetçi kimliğiyle değil, bir “ağabey” olarak gerçekleştirdiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Şimdi açıkçası orada AK Parti’den ziyade ağabey olarak gitmek istedik. Çünkü tanıyoruz yetimlerimizi, biz destek oluyoruz onlara. Annesi telefon açtığında sevindirelim istedik konuların buraya gelebileceğini de düşünmedik. Yetimi sevindirmek hediye vermek neden bu kadar gündem oldu anlamış değiliz.”
Özcan, kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı’nın; “sadece yetimleri mi karne götürdünüz?” sorusuna ise; “üç yetime götürdüm” evet şeklindeki cevabının ardından, Bayrakçı; “hayırlı bir iş yapmışsınız, keşke bütün partiler, il başkanları böyle bir şey yapsa” şeklinde karşılık verdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.