c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

İnovasyon Merkezi Açıldı

İnovasyon Merkezi Açıldı

Vali Aziz Yıldırım, tarım alet ve makinaları araştırma faaliyetlerinin genişletilerek çeşitlendirilmesi amacıyla kurulan Tarım Makinaları ve Teknolojileri Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’nin açılışına katıldı.

Açılış, Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Ali Kiracı’nın konuşmasıyla başladı.

Ardından konuşan Vali Yıldırım; “Dünya üzerinde 6 milyar nüfusun yaşadığı söyleniyor. 6 milyar nüfusun dünya toprak olarak büyümediğine göre aynı topraktan beslenmesi gerekiyor. Aynı büyüklükteki topraktan daha fazla ürün alınması gerekiyor. Bunun için teknoloji geliştirmemiz gerekiyor ve bunun içinde Ar-Ge çalışmaları yapmamız gerekiyor. Burada yapılan Ar-Ge çalışmaları buradaki ürünlere katkıda bulunacak gelecekte daha büyük teknolojilerin bulunması için bir zemin teşkil edecektir. Bu Ar-Ge Merkezi bu kadarla kalmayacak daha da büyüyecek daha da büyük inovasyon çalışmalarına, daha da büyük Ar-Ge çalışmalarına tarımda daha büyük teknolojilerin bulunabilmesini ve tarımda üretimin artırılabilmesini temin edecek inşallah. Ben buna vesile olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ar-Ge Merkezimize destek veren bütün tarım aletleri imalatçılarına teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI

Kurdele kesiminin ardından Vali Yıldırım Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’ni gezdi ve Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Ali Kiracı’dan merkezle ilgili bilgi aldı.

Açılışa Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vali Yardımcısı Ahmet Narinoğlu, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Bağcılık Araştırma Entitüsü Müdürü Mehmet Ali Kiracı, Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.