c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

İl Başkanı Özcan Gündemi Değerlendirdi

İl Başkanı Özcan Gündemi Değerlendirdi

AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı binasında gündeme ilişkin konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin ve teşkilat üyeleri katıldı.
Başkan Özcan, basın toplantısına; “Bugün 10 Ağustos 2022 bizim için önemli bir tarih, 10 Ağustos 2014 tarihinde Cumhurbaşkanımızın halk tarafından seçilmesinin yıldönümü; Cumhurbaşkanımızın göreve gelişinin 8. Yılını kutluyoruz. Mustafa Yel Covid olduğu için evde tedavisi devam ediyor. Kendisine geçmiş olsun diyorum. Covid’den vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek başladı.
AK PARTİ BİR İLKİ BAŞARDI
Başkan Özcan’ın basın toplantısının devamında yaptığı konuşmasından satırlar; “Önümüzdeki hafta ayın 14’ünde AK Parti’nin 21. Yılını kutlayacağız. Ankara’da kutlama törenini gerçekleştireceğiz. Ankara’ya gitmeden önce ilçe başkanları, kadın kolları başkanlarının katılımıyla İl Başkanlığı bahçesinde pasta keseceğiz. Bu kadar uzun süre iktidarda kalındığı ülkemizde görülmemişti. AK Parti bir ilki başardı.
KILCAL DAMARLARIMIZ
Bugün Süleymanpaşa teşkilatımız bünyesinde “Yüz yüze, gönül gönüle” ismini verdiğimiz programların dördüncüsünü gerçekleştirdik. Gittiğimiz ilçelerde mahalle başkanlarıyla bir araya geliyoruz. Mahalle başkanları bizim kılcal damarlarımız, mahalle başkanlarımızı dinlemek, bizim için çok daha keyifli. Bu toplantılar ilçelerde 80-100 kişi ile küçük ilçelerde daha az kişiyle oluyor.
HALK GÜNLERİ
Halk günleri yapıyorum. Vatandaş,” Başkan Mestan Özcan çözer” diyor. Bu yerleşince başka başka ilçelerden de vatandaşlar gelmeye başladı. Niye onlar gelsinler, biz onların ayağına gidelim dedik. Bu konsepti gerçekleştirdik. Gelenlere üyemiz olup olmadığını soruyoruz, üye olmayanları isterlerse üye olmayanları üye yapıyoruz.
Anket yapıyoruz.400-500 anketimizi şu anda yaptık, değerlendirdik. Profesyonel anket şirketleriyle de çalışmak istiyoruz. Görüşmeler yapıyoruz. Her ay İl Başkanları toplantısını Cumhurbaşkanımız ile Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda bir araya geliyoruz. Ne kadar acil sorunlarımız varsa iletiyoruz. 81 ilin il başkanları, kadın kolları başkanları söz alabiliyor. Toplantılarda bakan veya bakan yardımcısından bilgi alınmasıyla sorunun çözümü hızlanıyor.
DÜNYA BUNU KONUŞUYOR
Pandemiyle beraber yaşanan ekonomik bu sıkıntılar dünyayı etkiliyor. Bu sıkıntılar maalesef topluma refahı, huzuru getirmiyordu ama dünya devletleri bunu dile getirmiyordu. Cumhurbaşkanının bunu d,ilendirmesiyle Dünya artık bunu konuşuyor, bunu dillendiriyor. Suriye’de yaşanan kaos bunun sonucudur. Bu kaos yıllardır sürüyor. Artık orada bir huzur var. Türkiye’nin orada bir güç gösterisi var. Dünya’da Rusya – Ukrayna savaşının olması Dünya’da resesyon hareketinin oluşunu başlattı. Türkiye’de resesyon yok. Herkes Türkiye’de halkı rahatlatmaya, nefes aldırmaya çalışıyor. Bu ülkede pandemi var. Olağanüstü olaylar var. Etrafımızda savaş var.
TOGG DİYE MARKAMIZ VAR
TOGG diye bir markamız var. Elektrikle çalışıyor. 29 Ekim 1923’de Cumhurbaşkanının açılışını yapacağı Gemlik’te bir fabrika var. Elektrikli araç üretiyor. Yapamazsınız, üretemezsiniz dediler; ürettik. Bakım masrafları minimilize edilmiş araçlara kavuşacağız. Yerli, milli kaynaklarla ürettiğimiz araç, yurt dışından ithal ettiğimiz araçlardan daha hesaplı olacak. Belki de Türkiye, en kaliteli aracı üretip Dünyaya satacağız.
7. NESİL SONDAJ GEMİSİ
Abdülhamit Han sondaj gemisini satın aldık. Mavi vatan topraklarına indi. 12 bin 200 kilometre aşağıda bulduğu petrolü çıkarabilecek. 7. Nesil sondaj gemisine sahip; Türkiye. Bir tane kitapçık fırlatıldığında Anayasa krizi yaşamıştık. Kendi küllerinden doğmuş, 2023 hedeflerine hızla koşan bir Türkiye’ye geldik. Evlerde kullanılan elektriğin %50’sini devlet sübvanse ediyor. Temel gıdada KDV indirimiyle vatandaşın cebinden daha az para çıksın diye uğraşıyoruz. Tüm kurumlarımız stokçularla ilgili mücadele ediyor. Kira zamlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı en fazla eski kira dönemine göre %25 zam yapabileceklerini açıkladı. KYK Bursu ve Öğrenci Kredileri’nde enflasyon farkı silinip sırtlarındaki kamburu kaldırmayı seçti. Yeni bankacılık argümanları ile yenilikçi bankacılık çalışmamızı ortaya koyduk.
KAZANACAĞIMIZ DÜZENE GİRECEĞİZ
2023’ün ilk çeyreğinde doğal gazda da inşallah kazanacağımız bir döneme gireceğiz. Akkuyu Nükleer Santralımızla birlikte elektrikte %20 dışa bağımlılığımız azalacak. Çiftçilerden gelir vergisini kaldırdık. Onlara büyük bir destek vermiş olduk. Belki de bu son 30 yılın, 50 yılın en kazançlı dönemine denk geldi. Arpanın, buğdayın, ayçiçeğinin destekleneceği bir döneme girdik. Bu dönemden itibaren tarımla, gıdayla, enerjiyle uğraşanlar çok kazançlı bir döneme giriyor. Vergi indirimleri sayesinde 251 milyar lira kamu gelirinden devlet vazgeçmiş durumda; Türkiye hamlelerini yapıyor. Her meslek grubunu kucaklamaya çalışıyor. Enflasyon canavarına halkımızı ezdirmemek için canhıraş bir çalışma var. Yolumuza devam edip dünyanın en büyük ekonomileri içinde resesyona girmeden bunu atlatacağız.
TEKİRDAĞ ÖZELİNDE NE OLUYOR?
Tekirdağ özelinde ne oluyor? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tedbir alıyor mu? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ’ın gelecek vizyonuyla ilgili neler yapıyor? Ben vizyon ortaya koyamadığını görüyorum. Özellikle CHP Belediyelerinin olduğu ilçelerde sanki vatandaşa zulüm ediliyormuş gibi bir durum var. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve diğer büyükşehir belediyelerinin çok antika açıklamaları başladı. Evet, biz hizmet yapamıyoruz, artık bunu kabul ediyorlar ama bunu da Cumhurbaşkanına yüklemeye çalışıyorlar. Cumhurbaşkanının büyükşehir belediyelerine aktardığı kaynakları açıkladığı bir programı var. Bir yalana sığınmaları gerekiyor. Bu yalan da; “engelleniyoruz” yalanı var.
Çorlu’da tek bir gündem vardı; susuzluk, Çorlu’da susuzluğu ortaya çıkardık. TESKİ, kemdi başına muamma. Vatandaşlarımızın mağduriyetini dile getirmek bizim görevimiz; tirajı komik sahneler, Süleymanpaşa Belediyesi’ne sataşmalar. Sanal alemde ne kadar algı yaparsalar yapsınlar, biz Tekirdağ’ı nasıl bir marka, vizyon şehir yapabiliriz diyoruz. Vatandaşların parasını da, alamadığı hizmetlerin de takipçisi olarak bunları çözmeye çalışıyoruz.
ANKETLER YAPTIRDIK
“Tekirdağ’ımızı dinliyoruz” sloganıyla anketler yaptırdık. “Büyükşehir Belediyesinden memnun musunuz?” diye soruyoruz. Bir kardeşimiz, büyükşehir belediyesinin sınıfta kaldığını söylüyor. Bir kardeşimiz de “büyükşehir belediyesi çok vasat, ilçe belediyesi ise çok çalışıyor” demiş. Bir kardeşimiz, “otopark sorunu var” demiş. “Çözümler üretilmeli” demiş. Anket çalışmalarında vatandaşlara soruyoruz. Bizi ilgilendiren çok sayıda soru var. Buradan da kendimize yol haritası çıkarmaya çalışıyoruz.
Eski Nato Limanı’nın karşısında yer gösterdik ama her vermiyorlar diyorlar. Yeniçiftlik’te 8 yıldır büyük bir ihmalkârlıkla çalışıyorlar. TESKİ burada sayaçları 2-3 ayda bir okuyor. Su parası fazla çıkıyor. Bu da TESKİ’nin çalışmadığının göstergesidir. Bu bizi de çok ilgilendiriyor çünkü oranın belediye başkanı AK Partili.
Büyükşehir Belediyesi’nin Husunlu Köyü’ne gitmesi lazım, kanalizasyon olmayan yerler var. Atık su ödüyorlar. Onlar, biz de para yatıralım, bizde de olsun diyorlar. Orada vatandaş eziyet çekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanını ilgilendiren bir husus; büyükşehir belediye başkanı basın toplantısında size bir sunum yaptı. 3 bin günde ne yaptık diye; aklınızda ne kaldı? Herhalde büyükşehir belediye hizmet binası; 3bin 120 günde orayı anca imar etmişler. Yarısı boş, yarısı dolu bir bina; 50 yıllık 100 yıllık bir bina yapmışlar. Biz milletimizin parasını niye çar çur etmişler soracağız. Biz unutmayacağız, siz de unutmayın.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ VAATLERİ
Süleymanpaşa Otogarı’na acaba ne kadar para harcandı? 2017’den beri devam eden bir otogar inşaatı, ayni otogarı Marmaraereğlisi’nde de sorgulamamız gerekiyor. Dar gelirli aileler için uzun vadeli düşük ücretli ödemeli konutla inşa edeceğiz dedi. Etti mi? Kent Müzesi projesi vardı, daha proje aşamasına bile getirilmemiş. Kısa Film Festivali vardı yapıldı mı? Şehir tiyatroları hala kurulmadı.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA SORUYORUM
Devasa bütçenizle AK Parti Belediyelerine ne kadar destek oldunuz? CHP Belediyelerine kaç para verdiniz? İkisi arasında nasıl bir fark var? Kayırna var görmenizi istiyorum. Ankara, Mersin Büyükşehir Belediyelerine destek yaptınız mı? Ne kadar yaptınız?
Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.