Tekirdağ Manşet Gazetesi

Halka Sorduk

Manşet Gazetesinde yapmış olduğumuz, ‘Hükümet caddesi Ne Olacak’ başlığını taşıyan haber gündeme bomba gibi düştü. Hükümet Caddesi ile ilgili açıklamalar bir birin i takip etti. Bizde “Hükümet Caddesi sizce çift şerit mi tek şerit mi olmalı?” sorusunu gerçek muhatapları Hükümet Caddesinde faaliyet gösteren esnaflara sorduk.

Hükümet Caddesi sizce çift şerit mi tek şerit mi olmalı?

Hüseyin Arslantaş

Halkın hem çarşı esnafı hem de halkın alışverişi açısından çift şerit olmalı. Bu şekilde Çarşı esnafımız faydalanacak. Bunun yanında otoparklar ve oturma alanları olması lazım.

Nurettin Karanfil

Çift şerit olmalı. Tek şeritte genel anlamda direk transit geçiyor. Sahilden buraya gelene kadar hiçbir yere de araba dalmıyor. Ancak yaya yürüyenler için esnaf iş yapabiliyor. Diğerleri iş yapamıyor.

Adil DEME

Çok zorluk çekiyoruz. Tek yön olmasının bize çok zararı var. Biraz daha daraltıp gidiş gelişli yol olması lazım. Esnaf için Faydalı

Alparslan Demir

Benim için fark etmez ama çift şerit olması da daha iyi. Tek şerit olabilir. Halk nasıl isterse öyle olmalı. yani. Trafiğin tek şerit çift şerit önemli değil ama ufak bir park alanı esnaf için daha yararlı.

Furkan Avcı

Çift Şerit olmalı. İş bakımından insanlar buraya gelmek için ara sokaklardan dolaşması gerekiyor. Müşterilerimizi etkiliyor. Çift şerit olması herkes için daha iyi.

Yakup Gönültaş

Tekirdağ’da bir tane cadde var. Eğer bu cadde tek yön olursa öbür tarafı herkes mağdur olur, kimse gidemez. Tekirdağ’da üç dört tane alternatif yol olsa bunu uygulamaya koyarsın ama bu şekilde tek yön ile yapmayla karşı tarafın hepsi mağdur.

İbrahim Karahan

Çift yön olması bizim için daha iyi. Her hafta bir kaza. Adamlar buradan aniden çıkıyor. Ekonomik olarak da bize zararı var. Müşteri gelip duramıyor ki. Arabanın duracağı yer yok.

Mustafa Çuhaç

Çift şerit olmasından yanayım. Niye dersen çift şeritte iken bu kadar kaza olmuyordu. Ne zaman tek yöne döndü, kazalar çoğaldı. Ekonomik olarak benim işlerimin yüzde 40’ı kesildi. Ben senede aşağı yukarı 10 ton naylon satarken, ben şuanda 3 tona kadar düştüm. Çiftçi gelmiyor.

Erdoğan Süpürgeci

Burası tek şerit olmalı, fakat dubaların kalkması gerekiyor. Çünkü çok kaza sebebiyet veriyor. Yolun yapısı çift şeridi kaldırmaz. Karşıda otopark yeri yok. Çift şerit olacaksa da yolun daraltılması gerekiyor.

Ahmet Bayrak

Çift şerit olmasından yanayız. Park sıkıntımızda var. Gelen müşteriler burada park sıkıntısı yaşıyor. Toptancılarımız park sıkıntısı yaşıyor. Öyle bir sıkıntımız var. Aynı zamanda çift yön olmasını istiyoruz. Çünkü köprübaşına kadar gelen müşterilerimiz bir daha bize buraya ulaşamıyor.

İzzet Eren

Biz zaten daha önce TSO’da Kadir Başkanla Esnaflar olarak toplandık. Orada bir toplantı gerçekleştirdik, düşüncelerimiz söyledik. Eski sistem yani çift yön bizim için daha iyiydi.

Hakan Karateke

Çift şerit olmalı. Çünkü araç sayısı daha fazla olur. İnsan sayısı daha fazla olur. İnsanlar daha çok gelip gider, Tekira’ya bağımlı kalmaz. Küçük esnafa da yardımcı olur.

Emre Doğrusöz

Bütün esnaf bu konuda hemfikir. Çift şerit olması bütün esnafın işine yarayacak. Tek şerit olması herkesin işlerini kötü etkiledi.

Şevket Yakut

Çift şerit olmasını istiyoruz. İşlerimiz düştü. Kadir Bey piyasanın kötü olduğunu söylüyor. Tekirdağ esnafı olarak biz buna inanmıyoruz. Bizi bu yol çok etkiledi. Çift şerit olmasını istiyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.