Günay başkanlığında toplandı

Günay başkanlığında toplandı

TOBB Türkiye İçecek Sanayi Meclisi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay başkanlığında video konferans yöntemiyle meclis üyelerinin de katılımıyla toplandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Cengiz Günay,
“Değerli Meclis Üyeleri; Sizleri şahsım ve TOBB Yönetim Kurulu adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sizlere Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını iletmek isterim. Bu toplantımızla birlikte, İçecek Sanayi Sektör Meclisimizin resmi olarak yeni dönemine girmiş bulunuyoruz. Sektör meclisimiz Kanunen en fazla 40 üyeden oluşabiliyor. Bu dönem görev almak üzere 16 yeni üye aramıza katılmış bulunuyor, yani meclisimizin yarıdan fazlasını yeniledik. Ben yeni üyelerimize bu vesileyle hoş geldiniz diyorum. Aslında meclisler hakkında birçoğunuzun bilgisi var, ama yeni üyelerimiz için sektör meclislerimiz ve çalışmalarından kısaca bahsetmek isterim. Eski üyelerimiz için de kısa bir hatırlatma olur. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz için sektör meclisleri çok önemli bir mekanizma. Bildiğiniz gibi Türkiye Sektör Meclisleri 2006 yılından beri aktif olarak çalışıyor. Sektörümüzün yaşadıkları sorun ve problemlere bu platformda çözümler arıyoruz. İşte en son Geri Kazanım Katılım Payı kısa adıyla GEKAP, ÖTV oranları, sektörde yaşanan kayıt dışılık gibi birçok konuyu kamu kurumlarımızın gündemine taşıdık. Bazı sorunlarımız çözüldü, bazılarını ise ısrarla takip etmeye devam ediyoruz. Meclisin yeni dönem çalışmalarında da, bu sektörel çeşitlilikten alacağımız güçle, bir yandan kamuya özel sektör vizyonunu yansıtırken, öte yandan yürütülecek katma değerli projelerle içecek sektörümüzün katma değerini artıracağız.
Değerli Katılımcılar, gönül isterdi ki sizlerle yüz yüze toplanalım, hasbihal edelim. Ancak pandemi süreci devam ediyor. Bugün de toplantımızı elektronik ortamda gerçekleştiriyoruz. Gündemimiz yoğun. Hem Meclisimizin Başkan ve Başkan Yardımcısının seçimini gerçekleştireceğiz hem de üyelerimizin yılın ilk toplantısında değerlendirmelerini alacağız. Geçtiğimiz dönemde meclis çatısı altında katkı sağlayan başta Meclis Başkanımız Feyhan Yaşar olmak üzere, tüm üyelere emek ve katkıları için teşekkür ediyorum. Bu vesileyle yeni çalışma döneminin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönem için Başkanlık Divanı’ndan beklentimiz, en kısa zamanda İçecek sektörümüze yönelik üretim ve kapasite verilerini içeren bir sektör raporu hazırlanmasıdır. Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.