c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Futbola Dönüş Öneri Protokolü Hazırlandı. Protokolde Amatör Ligler Çıkmaza Girdi

Futbola Dönüş Öneri Protokolü Hazırlandı. Protokolde Amatör Ligler Çıkmaza Girdi

TFF ‘Futbola Dönüş Öneri Protokolü’ adı altında bir taslak hazırladı. Protokolde Amatör takımlar için soyunma ve tesislerdeki sosyal mesafe kurulundan, Kulüp doktorundan oyunculara test yapılmasına kadar gerçekleştirilmesi çok zor bir çok müeyyide var.
TFF ‘Futbola Dönüş Öneri Protokolü’ adı altında bir taslak hazırladı. Taslakta tesislerden, antrenman sahalarına, maçın oynanacağı tesisten, kulüp doktoruna, Sosyal mesafe kurallarından, oyuncu ve ekipmanların dezenfektanına kadar bir çok kural yer aldı.
Öngörülen kararlar içerisinde ‘Soyunma odasındaki oturma düzeninin aralarda en az 2 metre olacak şekilde revize edilmesi, Mümkünse soyunma odası sayısının arttırılması ve Her soyunma odasında aynı anda maksimum 3 oyuncunun soyunmasına izin verilmesi’ gibi kurallara yer verildi.

Öneri Protokolünde Testlere de önemli bir yer ayrıldı.
Testler kısmında ise; “Testler önceden belirlenen isim listesi ve saat aralıklarına göre yapılacaktır. Test organizasyonu gün içerisinde geniş bir zaman dilimine yayılmalıdır Oyuncular test sıralarını tesis dışında arabalarında bekleyecektir. Teknik ve destek ekipleri de mümkünse aynı şekilde davranmalıdır” ifadelerine yer verildi. Öneri de Kulüp Doktorunun Federasyonun Sağlık Kurulu ile devamlı irtibat içinde olması da istendi.
Ancak Tekirdağ ilinde müsabakalara katılan hiçbir takımda kulüp doktoru bulunmuyor. Özelikle Süleymanpaşa ilçesinde 13 Kasım Stadında takımlar için sadece 4 soyunma odasının oluşu sosyal mesafeye uyulmasını da zorlaştırıyor.
Futbola Dönüş Öneri Protokolünün Sağlık Kurulu tarafından nasıl değerlendireceği, olası kabul durumda ise kısıtla şartlarda nasıl uygulanacağı merakla bekleniyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.