EREĞLİ SOYLU İSMİNDE BİRLEŞTİ

EREĞLİ SOYLU İSMİNDE BİRLEŞTİ

Mahalli İdareler seçimlerine az bir süre kala saflar belli olmaya başladı. Tekirdağ’ın en stratejik ilçelerinden birisi olan Marmaraereğlisi’nde özellikle CHP adayına olan tepkiler ilçeyi bir anda birleştirdi. Mithat Soylu Memleket Parti’sinden belediye başkan adaylığını açıklarken ilçenin önde gelen isimleri de Soylu’nun adaylığını destekledi. Önceki dönem CHP ilçe Başkanı Tolga Çalışkan da Memleket Partisi saflarına katıldı. Soylu’nun adaylık açıklamasını ise Genel Başkan Muharrem İnce yaptı.

Marmaraereğlisi’nde CHP ve CHP’li adaya tepkiler sürüyor. CHP’nin adeta içi boşaldı. Tüm ilçe Memleket Partisi’nden başkan adaylığını açıklayan Mithat Soylu etrafında birleşti.

BİRLETİRİCİ GÜÇ

CHP’den eski ilçe başkanı Tolga Çalışkan’ın adaylığı beklenirken ilçeyi bilmeyen ve İstanbul’da ikamet eden birisinin aday gösterilmesi Marmaraereğlisi’nde büyük tepkilere neden oldu. Kısa sürede toplanan ilçenin önde gelenlerin Mithat Soylu’nun adaylığı konusunda ısrar ettiler.

Soylu kısa sürede Memleket Partisi’nden adaylığını açıklarken kendisi etrafındaki destek ise çığ gibi büyüdü. Soylu’nun adaylık açıklamasını ise Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yaptı. Tanıtım toplantısı Ereğli Cumhuriyet Meydanı’nında adeta mitinge döndü. Büyük bir kalabalığın olduğu açıklamada vatandaşlar Muharrem İnce’ye büyük ilgi gösterdi. Soylu etrafında bu kadar kalabalık olması adeta ‘Soylu birleştirici güç” dedirtti.

ÇİFTLİKTEN SALSAM EREĞLİ’Yİ BULAMAZ

Tanıtım konuşmasında Genel başkandan önce söz allan Belediye Başkan Adayı Mithat Soylu, “Bu memleketi 5 yıldır hurdalığı çevirenlere hadi oradan demeye hazır mısınız. 2019’dan sonra ara vermeye düşünüyordum. Ancak genel merkezlerin dayatma adaylarından sonra bana aday ol dediniz. Ben de inanın elimi değil gövdemi taşın altına koydum. Benim siyasette namus bildiğim oyunuzu parayla satın almak için kampanya yapıyorlar. Oyunuzu satmayın. Marmaraereğlisi satılık değildir. İthal adaylara hadi oradan demeye hazır mısın Ereğli. Bizler kimseyi ötekileştirmiyoruz. Sakın sözlerimiz yanlış anlaşılmasın. Ekmeğini bu şehirde kazanan, b şehrin sokaklarında geçen Anadolu’nin yiğit evlatları başımızın tacısınız. Gel gör ki karşımıza çıkarılan adayı at çiftliğinin orada gözleri bağlı bırakacağım. Eğer Ereğli’nin heykel meydanını bulursa bana istediğinizi söyleyin. Ben içinizde büyümüş, bu sokaklarda emekleyerek büyümüş bir kardeşiniz olarak sizlerin isteği ve desteği ile başkanlığa talip oldum. Dayatma adaylar değil aziz milletimizin gösterdiği adaylar kazanacak. ‘Biz gelirsek iktidarın gücü gelecek’ diyen bir başkan ne yaptınız bu memlekete. Sabah erken kalkan başkan oluyor. Benim ilk hizmetim belediyeye disiplin getirmek olacak. Ben başkan olduğumda kuklaların değil, sizin seçtiğiniz insanın başkanlık edecek. 5 yıldır Yeniçiftlik’te inşaatçı kardeşlerime dert çektiren 1 Nisan sabahı orada olamayacak” dedi.

EREĞLİ’DEN İKTİRAR YÜRÜYÜŞÜ BAŞLATIYORUZ

Tanıtım toplantısında vatandaşlara seslenen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Biz Memleket Partisi olarak içimizdeki Mevlanın ve Leylanın aşkı ile hareket

ediyoruz. Ben yıllarca uyardım. Deprem konusuna dikkat çektim. Deprem bir beka konusudur dedim. Bir büyük İstanbul depreminde ‘insani yaşam koşulları kalmamıştır’ derler el koyarlar İstanbul’a dedim. Bana güldüler. Şu an hemen yanı başımızda Dedeağaç’da 50 bin Amerikan askeri var. Türkiye’de hiçbir politikacı Amerika Birleşik Devletlerine posta koyamaz. Bir tek Muharrem İnce söyler bunu. Onun için ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan diyoruz. Ucunda ölüm de ölüm de olsa korkmadan doğruları söyleyeceğiz. Bu seçimden sonra başımıza gelecekleri söylüyorum. Şu anda hayat çok pahalı. Ben en yüksek emekli maaşlarından birini alıyorum. Ben zorlanıyorsam asgari ücretli ve emekliyi düşünemiyorum. Seçimden sonra sıkı durun daha kötüsü geliyor. İkili yapıya mahkum ettiler memleketi. Cumhur mu, millet mi? Biz de diyoruz ki ne cumhur, ne millet tek yol Memleket diyoruz. Üçüncü seçenek sunuyoruz. Ben yerel ölçekte oy kullanırken ithal adaya oy vereceğime komşunun oğluna oy veririm. Geçmişe takılıp bakmayın. Önümüze bakalım. Araba kullanırken sürekli dikiz aynasına bakarsan gidemezsin. Arada sırada bakacaksın. Ama hep önüne bakacaksın. Bakın rahmetli Ecevit tek bir belediye aldı. Bayrampaşa Belediyesi. Oradan aldı yürüdü güvercini iki kere iktidar yaptı. Ben de Memleket Partisi’ni iktidar yapacağım. Marmaraereğlisi’nden yola çıkacağız. Aynı Ecevit gibi. İnsanları umutlandırmamız lazım” diye konuştu.

Mithat Soylu’nun Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adalığı tanıtım toplantısına ilçenin önceki dönem belediye Başkanı İbrahim Uyan da geldi. CHP önceki dönem ilçe başkanı Tolga Çalışkan’a da Genel Başkan rozetini taktı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.