c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

DERS PROGRAMINA OKUMA SAATİ EKLENDİ

DERS PROGRAMINA OKUMA SAATİ EKLENDİ

Türkiye’nin konservatuar seviyesinde sanat eğitimi veren ilk yerel yönetimlerinden biri olan Süleymanpaşa Belediyesi, Belediye Konservatuarı bünyesinde yine bir ilke imza attı. Konservatuar öğrencileri, ders programlarına eklenen okuma saatinde bir saat boyunca kitap okuyor.
Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı, Trakya’nın ilk ve tek, Türkiye’nin birkaç belediye konservatuarından biri olarak Tekirdağ’ın gurur kaynağı bir eğitim merkezi olma özelliğini korurken, yeni başlayan uygulama ile bir ilki daha gerçekleştirerek ülkemize örnek oldu.
BİR SAAT BOYUNCA SADECE KİTAP OKUYORLAR
Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı öğrencileri, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftanın iki günü tam gün konservatuar seviyesinde müzik, enstrüman ve tiyatro eğitimi alıyor. Pazar günleri ise öğrenciler, ders programına eklenen Okuma Saatinde, bir saat boyunca konservatuar bünyesinde oluşturulan kütüphaneden seçtikleri ya da yanlarında getirdikleri bir kitabı okuyorlar.
ŞEF DEMİRCİ UYGULAMA İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ
Okuma Saati uygulaması ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Şefi Salih Demirci, uygulamanın ilk ve ortaöğretim yaş grubundaki öğrenciler ve veliler tarafından büyük beğeni ile karşılandığını ifade etti. Okuma alışkanlığının sanat eğitiminde önemli bir yer tuttuğuna vurgu yapan Demirci, öğrencilerin gelişimine her anlamda katkı sağlayacak olan Okuma Saati uygulamasının gelişerek süreceğini belirtti. Demirci, roman, hikâye, şiir gibi kurmaca metinlerin yanı sıra Nutuk gibi önemli eserleri okuyan öğrencilerin, ilerleyen dönemde aldıkları eğitimlere paralel olan sanatsal kitaplarla ilgili okumalar da yapacaklarını kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.