c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Depreme hazırlıklı olmalıyız”

“Depreme hazırlıklı olmalıyız”

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Ülke ve Tekirdağ gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yağcıoğlu, özelikle deprem konusunda vurgu yaptı.

İlk olarak İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen depremde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza baş sağlığı dileyen Yağcıoğlu, depreme acil önlem alınması gerektiğine vurgu yaparak; şunları kaydetti” Deprem yaralarının sarılmaya çalışıldığı günlerde eleştirmek istemiyoruz Ama iktidarın bütçe açığını kapatmak ve gelir sağlamak amacıyla yaptığı İmar Barışının adeta bir cinayet olduğunu ve afetlerde hayatını kaybedecek vatandaşlarımızın kanının iktidarın eline bulaşacağını söylemiştik. Tekrar etmek istiyorum; ülkemiz genelindeki konutların yüzde 44’ü 1’inci derece, yüzde 25’i ise 2’nci derece deprem bölgesinde yer almaktadır. İmar Barışına kadar, yaklaşık 12-13 milyon konut kaçak yapı kapsamındaydı. Bunlara hiçbir devlet kontrolü olmaksızın belge verildi.”

“Tekirdağ Deprem kuşağında”

REKLAM ALANI

Tekirdağ’ın da deprem kuşağında yer aldığını da ifade eden Yağcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;” Çok önemli olan 2 deprem kapımızdadır. Birisi Marmara Ereğlisi açıklarında olacak deprem, diğeri ise Şarköy açıklarında olacak olan depremdir. Bu depremin büyüklükleri ise 7 civarında olması muhtemeldir. Süleymanpaşa ’mızda bu kadar yakın mesafede böylesine şiddetli depremler sonrasında kentimizin haline ne olacaktır. Bununla ilgili bir an önce Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi, konu ile ilgili Bakanlıklar ve Tekirdağlı Milletvekilleri bir anca aynı masada oturmalı ve afet planları ile ilgili işe koyulmalıdır. Siyaseti bırakarak yapılacak olan ne varsa yapılmalıdır.

Rumeli İskelesi 70-80 yıldır tuzlu deniz suyunda olan bir yapıdır. Tekirdağ deprem kenti olduğunu defalarca söyledik. Deprem anında dev dalgalar, tusinami olabilir. Bize Rumeli İskelesi ile ilgili raporların açıklanacağı söylendi. Bu raporlar hiçbir zaman açılmadı. Deprem de karşılaşabileceğimiz şeyin hesabını kim verecek. Boya, badana, cama kanmayın. Önemli olan ayaklar ve betonarmedir. Süleymanpaşa Belediye Başkanımızın da en az benim kadar hemşerilerimizi düşündüğünü biliyorum. Rumeli İskelesi ile ilgili raporlar tüm Süleymanpaşa Halkı ile paylaşılsın.

“Teşekkür gelmedi”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yeni Şehir Hastanesi paylaşımı da eleştiren Yağcıoğlu;” Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Partili siyasilere teşekkür mesajı yayımladı. 2009 yılında Yeni şehir hastanesini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kamulaştırdı. Hastanenin yolunu da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptı. Bununla ilgili ne Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a ne de Meclis üyelerine teşekkür gelmedi. Ben ne Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Meclis üyelerine yaptırımlarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Sonuna kadar devam edeceğiz”

Parti içinde bazı sorunlarında olduğuna değinen Yağcıoğlu;”Parti içinde üzerimize oynanan oyunlar var. Hakkımda asılsız iddialar var. Bunu yapanlar ise sandıkta seçilemeyen, bu şartlarda seçilmesi mümkün olmayan kişiler. Bundan sonra hakkımda konuşan kişileri tek tek arayacağım. Kimse çekmecemi açtırmasın en iyi arşiv bende. Kimse bana çekmecemi açtırmasın. CHP’yi dizayn etme dönemi açılmamak üzere kapandı. Ben aday olduğum tüm seçimleri kazandım. Biz ona göre arkadaşlarımızla toplanırız, ona göre hedef koyarız ve hedefi alırız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.