c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Meclis Başkanı Mustafa Sentop: “Trakya rahat bir nefes alsın, tüm hedefimiz budur”

Meclis Başkanı Mustafa Sentop: “Trakya rahat bir nefes alsın, tüm hedefimiz budur”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ergene havzası koruma eylem planı kapsamında
yapılan çalışmaların güncel durumları hakkında bilgi almak amacıyla “Ergene Havzası Koruma Eylem Planı Marmara Derin Deşarj Sistemi Koordinasyon Toplantısı”na katıldı.
Tekirdağ Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Ergene Derin Deşarj Yönetim Kurulu Başkan Vekili Eyüp Sözdinler ve kamu kuruluşlarının ilgili idarecileri katıldı.
Ergene Havzası Koruma Eylem Planı çerçevesinde Organize Sanayi Bölgelerinin altyapıları, arıtma tesisleri ve derin deşarj sistemini içeren projelerin son durumları, TBMM Başkanı Şentop’a anlatıldı. Proje kapsamında tamamlanan OSB müşterek atıksu arıtma tesisleri, derin deşarj sistemi ve OSB altyapı, atıksu kollektör ve şebeke hatlarında gelinen aşamaların bilgisi verildi.
“Ergene temiz akacak, millet nefes alacak” ilkesiyle başlatılan eylem planı çerçevesinde Ergene Havzasının temizlenme sürecini, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal ile
Derin Deniz Deşarj Genel Müdür Vekili Murat Aktaş, yaptıkları sunumla aktardılar.
TBMM Başkanı Şentop, toplantıda gerekli bilgileri aldıktan sonra, “Nasıl ki Haliç imkansız gibi görünse de bir başarı hikayesi oldu, Ergene de öyle olsun diye çalışıyoruz. Bölgedeki tüm paydaşların yer aldığı, gereken tüm yaptırımların kapsam içerisinde olduğu çalışmalar üzerinde gayret sarf ediyoruz. Trakya rahat bir nefes alsın, tüm hedefimiz bu” değerlendirmesinde bulundu.
Şentop, Ergene Havzası için yapılan çalışmaların takibini sürdürecek ve yapılanların ayrıntılarıyla ilgili kamuoyunun bilgilendirileceği ayri bir toplantı yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.