c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

CANDAN YÜCEER PROJELERİYLE MEST ETTİ

CANDAN YÜCEER PROJELERİYLE MEST ETTİ

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Candan Yüceer, büyük bir coşkuyla gerçekleşen proje tanıtım toplantısında; “Tekirdağ’da zorda, darda, sıkıntıda hiçbir vatandaşımızı bırakmayacağız. Kuracağımız birimler, sağlayacağımız desteklerle çok kısa zamanda kentimizi güçlü Tekirdağ hedefine ulaştıracağız. Hiçbir vatandaşımız sesi duyulmamış, kimsesiz ve sahipsiz hissetmeyecek” dedi.

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Candan Yüceer, 3 Mart Pazar günü Ramada Otel’de CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de katılımıyla proje tanıtım toplantısı düzenledi.

“HERKES İÇİN EŞİT VE ADİL BİR TEKİRDAĞ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

REKLAM ALANI

Dr. Candan Yüceer, uzun zamandır alanında uzman kişilerin yer aldığı geniş bir ekibin katkıları ile hazırlanan ve Tekirdağ’ın sosya-kültürel, ulaşım, alt ve üst yapı, eğitim gibi geniş bir yelpazeyi içeren ihtiyaçları ile ilgili önemli çalışmaları içeren projelerini katılımcılar ve vatandaşlarla paylaştı.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM VE DEPREME DİRENÇLİ BİR TEKİRDAĞ BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Hayata geçirecekleri projelerde Tekirdağ’ın 11 ilçe ve 366 mahallesi ile Tekirdağlı vatandaşların öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda planlı ve birlikte yönetimi esas alacaklarını belirten Candan Yüceer, “Projelerimizi, şehrimizi afetlere karşı dirençli ve güvenli, huzurlu ve konforlu, adil ve daha yaşanabilir bir hâle getirmek için tüm paydaşlarımızla bilimin ışığında, teknolojiyi kullanarak hazırladık.  Göreve geldiğimiz günden başlayarak hiç zaman kaybetmeden çalışmalarına başlayacağımız projelerimiz sayesinde vatandaşlarımız yaşamın her evresinde, her alanında belediyesini görecek. Kentsel dönüşüm ve depreme dirençli bir Tekirdağ bizim olmazsa olmazımız.” dedi.

“TEKİRDAĞ HALK KARTLARIMIZ ARACILIĞIYLA ALAN ELİN VEREN ELİ GÖRMEYECEK”

Candan Yüceer sözlerine Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krize değinerek devam etti ve “Büyük bir ekonomik kriz var. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Alım gücü düşüyor. Kadınlar, gençler, emekliler masraf olacak diye artık sokağa çıkmaktan imtina ediyor. Çocuklar okula aç gidip aç dönüyorlar. Geleceklerini başka ülkelerde arıyorlar. Bunca yıllık emeği olan emekliler maalesef açlık sınırının altında bir maaş ile hayatını sürdürmeye çalışıyorlar. İşte biz burada sosyal kalkan olacağız. Herkes için eşit ve adil bir Tekirdağ için çalışacağız. Bu nedenle toplumun her kesimini; kadınları, çocukları, gençleri, emeklileri, yaşlıları, çiftçileri, emekçileri kapsayan bir sosyal destek plan yaptık, detaylı bir yol haritası belirledik. Ailelerimiz güçlenmeden Tekirdağ’ımız güçlenmez. Ailelerin içindeki bireyleri gözeterek güçlendirmek bizim önceliğimiz olacak. Gıda desteklerimiz, kara kış desteğimiz, yakacak yardımlarımız, yeni doğan desteğimiz, eğitim desteğimiz ve yeni başlangıç desteğimiz ve daha nice desteklerimiz olacak. Bu destekler, Tekirdağ Halk Kartlarımız aracılığıyla alan elin veren eli görmediği şekliyle ihtiyaç sahiplerimize ulaştırılacak.” dedi.

“TEKİRDAĞ’IMIZIN BİR KADIN BAŞKANI OLACAK”

Candan Yüceer konuşmasına kadınların hayatın içinde daha aktif, özgür ve eşit şekilde yaşaması için kreş, istihdam ofisleri, meslek edindirme kursları gibi birçok hizmeti sunacaklarını belirterek, “Güçlü toplumun ön şartı kadınlar. Ne mutlu ki Tekirdağ’ımızın, inşallah sizlerin de desteğiyle kadın bir başkanı olacak.

“İSTİHDAM OFİSLERİ AÇACAĞIZ”

Tekirdağ’da yaşayan kadınların eğitim ve istihdam başta olmak üzere her alanda yaşama dahil olmaları, yaşamın her alanında temsil edilebilmeleri, gelişmeleri noktasında bizler büyükşehir olarak elimizden gelen desteği sunacağız. Birinci ve en önemli ihtiyaç olarak  kadın ve de meslek edindirme merkezleri, her ilçede açacağımız istihdam ofislerimizle, meslek kurslarımızla bireylerimizi güçlendirerek işle buluşturacağız Kadın girişimcilik fonu ile birçok kadın çalışma hayatına atılmak istiyor ama maalesef yeterli finansmanı bulamadığı için bunu başaramıyor. Bizler kadınlarımızı destekleyerek onlara istihdam alanları yaratacağız. Kadın kooperatifçiliği merkezlerimizi güçlendirerek Tekirdağ’ı birlikte üreten, birlikte güçlenen kadınların şehri yapacağız. Gittiğimiz her yerde en çok bizden talep edilen kurumların başında kreşler geliyor. Birçok ilçemizde var ama olmayan ilçelerimiz de var. Talep olan bütün ilçelerimizde kreş olmayan hiçbir ilçemiz kalmayacak. Anne, baba işe gidecek; çocuk kreşe gidecek. Bizler bu çocuklara gözümüz gibi bakacağız. Kadın dayanışma merkezlerimizde de kadınlarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü hizmeti sağlayacağız. Taciz ve şiddetle mücadele başta olmak üzere büyükşehir olarak yanlarında olacağız. Özel bir destek hattı aracılığıyla bu kurumlara tanımlanan, onlara hukuki açılardan diğer barınma noktasında olsun, diğer bilgilendirme noktalarında destek sunacağız.” şeklinde konuştu.

Yüceer’in “Bireyleri iş hayatına hazırlayarak hem de gerekli ihtiyaçları, kursları sağlayarak 11 ilçemizde istihdam ofisleri açacağız. Mağdur olanlar için, engelliler için, dezavantajlılarımız için, kadınlarımız için bu istihdam ofislerimizde inşallah insanları İŞKUR kuyruklarında değil; festival kuyruklarında, eğlence mekânlarında sosyal alanlarda, yaşam alanlarında göreceğiz.” sözleri vatandaşlardan yoğun alkış aldı

TEKİRDAĞ’DA FARKLI, VİZYONEL, İNSAN ODAKLI BİR ANLAYIŞA İHTİYAÇ VAR”

Tekirdağ’ın göç alan bir şehir olmasına ve buna bağlı olarak da ihtiyaçlarının her gün artmasına da dikkat çeken Yüceer, “Tekirdağ’ımızda ciddi bir nüfus artışı var. Bir taraşı sanayi, bir tarafı emek. Tekirdağ’ımız bir emek kenti, umudun kenti. Bu umudun peşinde bu güzel yuvamıza yeni gelen komşularımız oldu. Neredeyse bir ilçemiz kadar göç aldık. 25 bin 385 kişi. Kentimize olan bu ilginin büyüklüğünden mutluyuz ama bir o kadar da düşündürüyor. Tekirdağ’ın ihtiyaçları arttı. Tekirdağ’ın üzerindeki yük arttı. Daha fazla hizmet, daha özel hizmet yapılması gerekirken bu yükün altında Tekirdağ tek başına kaldı. Güçlü tarımıyla, güçlü sanayisiyle en çok vergi veren iller arasında her zaman ilk 10’da yer alan Tekirdağ’ımız iş kamu yatırımına gelince maalesef hep son 10’da yer alıyor. Tekirdağ’da farklı, vizyonel, insan odaklı bir anlayışa ihtiyaç var. Biz adayların, biz yöneticilerin yaratıcı olması gerekiyor. Çözüm üretmesi gerekiyor. Bizim gaza basmamız ve vites yükseltmemiz gerekiyor.”

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, son zamanlarda Türkiye gündemini oldukça meşgul eden Türkiye’de okul çağındaki çocukların ekonomik sebepler yüzünden okula aç gitmesi hakkında konuşarak, Tekirdağ’da bu sorunu hiçbir çocuğun yaşamayacağının altını çizdi. Yüceer,” Tekirdağ’ın yaklaşık 160 bin çocuğu okul çağında. Bu çağda okullarda öğün atlayan çocukların olması bizler için utanç verici.  Milli Eğitim Bakanlığı bir öğün yemek sözü verdi ama yerine getiremedi. İşte biz bu noktada ilçe belediyelerimizle birlikte bütün imkânlarımızı zorlayarak Tekirdağ’ımızda beslenme problemi yaşayan hiçbir çocuk bırakmayacağız. Hane desteklerinin içinde yer alacak kırtasiye, eğitim desteği, süt desteğiyle çocuklarımızı hayata daha güçlü hazırlayabileceğiz. Çocuk akademilerinde eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacağız. Çocuklarımızı Tekirdağ’ımızın 11 ilçesinde uzay ve bilim merkeziyle buluşturarak, robotlardan deney ünitelerine kadar eğlenceli bir atmosferde onlara öğrenecekleri deneyimi sunacak.

“GENÇLİK YAŞAM MERKEZİ KURACAĞIZ”

Yeni nesil gençlik merkezlerimizle gençlerin sosyal hayata, gençlerin yaşam alanlarına ve ihtiyaç duyduğu imkânlara kavuşmasını sağlayacağız. Sıcak içecek alabilecekleri ucuz kent lokantalarına ulaşabileceği, çamaşırhane, çalışma ortamını giderebileceği birçok imkânın içinde barındığı bir yeni nesil gençlik yaşam merkezini kuracağız.” dedi.

“ULAŞIM SORUNLARINA DERMAN OLACAĞIZ”

Tekirdağ’da ulaşım alanında çok önemli projeleri hayata geçirerek şehrimizin bu konudaki sorununa derman olacaklarını belirten Candan Yüceer, “Tekirdağ’ın raylı sistemle buluşturacağız. Ergene-Çorlu tramvay hattın 11 istasyondan oluşan 8 kilometrelik Çerkezköy-Kapaklı, Veliköy Kızılpınar-Çerkezköy tramvat hattını ve Çerkezköy-Çorlu banliyö hattını hayata geçireceğiz.” dedi.

Büyük bir katılımın ve coşkunun yaşandığı proje tanıtım toplantısı alkışlar ve sloganlar eşliğinde son buldu.  Programa CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yanı sıra;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.