c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“KIZILAY Saygın Bir Yardım Kuruluşludur”

“KIZILAY Saygın Bir Yardım Kuruluşludur”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’, Türk Kızılay’ının 152. Kuruluş Yıldönümü ile ilgili Kutlama mesajı yayımladı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, yazılı mesajında Türk Kızılay’ının dünyanın saygın yardım kuruluşlarının başında yer aldığını söyledi.
Türk Kızılay’ı; hiçbir ayrım gözetmeden bütün insanlığa yardım elini uzattığını da ifade eden, Yıldırım şu ifadelere yer verdi;” Savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusundan doğan Türk Kızılayı; 1868 yılından günümüze kadar özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü hizmetleriyle dünyanın saygın yardım kuruluşlarının başında yer almaktadır.
Türk Kızılayı; hiçbir ayrım gözetmeden bütün insanlığa yardım elini uzatan, her türlü yaraların sarılmasında önemli görevler üstlenen, milletimizin yardımlaşma ve dayanışma kültürünü, dünyanın neresinde olursa olsun ulvi amaçlar doğrultusunda harekete geçirmeyi başaran, bu konuda yoğun gayret gösteren ve gönüllü destekleri büyük bir toplumsal güce dönüştüren saygın bir kurumdur.
Türk Kızılayı, sınır tanımayan, insan ayrımı gözetmeyen faaliyetleri dolayısıyla, hem uluslararası yardım kuruluşları arasında güvenilirliği ve itibarıyla ön plana çıkmış, hem de milletimizin gönlünde önemli bir yer edinmiş, ülkemizin yüz akı olmuştur.
Dünya barışına katkı sağlayan, insanlık adına hizmetlerini sürdüren Türk Kızılayı’nın her geçen gün büyüyüp gelişerek, kendini yenileyerek, ihtiyaç sahiplerine en iyi hizmeti sunma anlayışıyla çalışmalarını başarıyla devam ettireceğine inanıyorum. Bizler de, maddi imkanlarımızın elverdiği ölçüde Kızılay’a bağışta bulunalım, sağlık durumumuz kan vermeye uygunsa Kızılay Kan Bağışı Noktalarına kanımızı verelim.
Kızılay yetkilileri, Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte koronavirüs pandemisi sürecinde de 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için görev yapmışlardır.
Son günlerde koronavirüs pandemisi ile ilgili olumlu gelişmeler olsa da, tehdit tümüyle geçmiş değil, maske, sosyal mesafe, temizlik ilkelerine riayet etmeye devam edersek, vaka sayısı da azalmaya devam edecektir. Tedbiri elden bırakmayalım, koronavirüsle hep birlikte mücadele edelim.
Bu vesileyle yardımlaşma ve dayanışma kültürümüzün, Türk Milleti’nin yardımseverliğinin bir tezahürü olan Türk Kızılay’ının 152. Kuruluş Yıldönümünü kutluyorum. İyi ki varsın Kızılay…

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.