ASTSUBAYLAR HAK ARADI

ASTSUBAYLAR HAK ARADI

Emekli Astsubaylar vaat edilen taleplerinin yerini getirilmediğini iddia ederek basın açıklaması yapı.
Tekira önünde Emekli Astsubaylar adına konuşan Emekli Astsubay Derviş Ekinci, Astsubayların çok zor şartlarda görev yaptığını söyledi.
Ast subayların Türk Silahlı Kuvvetlerinin omurgasını oluşturduğunu ifade den Ekinci, şunları kaydetti;” Çok Zor Ağır Şartlarda Görev yapan TSK Omurgası bizler yıllardır hiçbir zaman ayrıcalık veya imtiyaz talep etmedik. Tek talebimiz Adalettir. Haklı taleplerimizin karşılanarak adaletin gerçekleşeceği sözünü Genel Kurmay Başkanı ve Cumhurbaşkanımız, söz vermesine rağmen ne yazık ki hiçbiri gerçekleşmedi Sizlere ve sizlerin aracılığı ile kamuoyu ve ilgililere 15 bin silah Arkadaşımızın İmzaladığı 10 Maddelik haklı taleplerimizi bir kez daha sunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım BİZ Astsubay’lara 18 ay önce hayırlı olsun diye müjdelediği göreve başlangıç dereceleri sorunumuz halen çözüme kavuşmamıştır. 1980 Darbesi itibariyle General, Amiral ve Yarbay Dahil Üst subaylara farklı isim altında 6 ad Tazminat verilmektedir. Bu Adaletsizliği düzeltmek için Ak Parti 2015 seçimlerinde Söz vermiş Ayrıca Hükümet programına da girmiş Tüm Genel Kurmay Başkanları tarafından da Makam ve Görev Tazminatı Sözü vermiş olmasına rağmen bu söz Halen gerçekleşmemiştir. General, Amiral ve Yarbay dahil tüm üst Subaylar Halihazırda Emekli Olduklarında 3 ad tazminatı almaya devam ederken daha alt rütbedeki Tüm TSK mensupları bundan mahrum bırakılmamalıdır. General, Amiral ve üst Subaylar, Emekli olduğunda Emekli Maaşı bağlama oranı yüze 70- 85 tir. Astsubay, Uzman Erbaş ile Binbaşı Emeklilerinin Emekli Maaşı bağlama oranları ise yüzde 40-55 dir. Bu durum Anayasa ya aykırıdır ve TSK’leri Aile Ortamına zarar vermektedir. 2003 yılından itibaren, Meslek Yüksek Okulu, Seviyesinde Olan Astsubay Sınıf Okullarının, Çağın gerektirdiği şekilde Lisans düzeyine çıkarılması, Anayasal bir haktır, ihtiyaçtır. Uzman Erbaşların, kadro, 3600 ek gösterge ve 6000 sayılı kanun kapsamında 45-52 Yaş Haddi Mağduriyetleri, Toplum Nezdinde Büyük Yaralar Açmaktadır. Bu durum her gün şehit ve gaziler veren TSK’nin Kahraman Mensuplarını, yetim ve öksüz hissetmelerine neden olmaktadır. TSK’lerinde Görev ve sorumluluk durumuna göre Hak paylaşımının adaletli olmadığını düşünüyoruz, Dağda, Taşta, Havada, Karada, Denizde, patikada, mevzide, Görevde, Nöbette, Gece eğitiminde, Tatbikatta, Operasyonda birlikte olduğumuz ÜST Subay Silah Arkadaşlarımız ile hak paylaşımı konusunda, Devletimizin adaletine güveniyoruz ve talep ediyoruz .Yıllarca şikayet ettiğimiz, çalışmalar, devam ediyor. Algı, söylem ve ifadeler yerine , Artık somut ve çözüm odaklı, hassasiyete ulaşana ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sorunlarımızı bizzat Beştepe’de iletene kadar, Haklı mücadelemizi hukuk içinde tüm illerde sürdüreceğimizi buradan bir kez daha ilan ediyoruz. 2 Milyon Astsubay, Uzman Erbaş, Binbaşılar ile Gaziler Emekli ve Aileleri olarak insani hassasiyet bekliyor”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.