c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

İYİ Parti 5 Yaşında

İYİ Parti 5 Yaşında

İYİ Parti kuruluşunun 5. Yılını törenlerle kutladı.

İYİ Partinin Kuruluşunun 5 yılı Tekirdağ Valiliğin önünde düzenlenen törene kutlandı. Törende İYİ Partililer Atatürk Büstünün önüne çelenk bıraktı.

İYİ Partinin Kuruluşunun 5 yılı ile ilgili İl Başkanı Sertaç Alkaya açıklama yaptı.
Alkaya açıklamasında tüm dikkatler İYİ parti üzerinde olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

İYİ Parti’nin siyasi arenada hayallerinin olduğunu ve bu doğrultuda siyasete yön verdiğini de ifade eden Alkaya, şunları söyledi;” Bugün İYİ partimiz 5 yaşında,kutlu olsun. Bugün,5 yıllık kutlu yolculuğumuzun dönüm noktasındayız. Çünkü Türkiye, yeni bir çağrıyı bekliyor. Asırlık çınarların gölgesinde, boy atan hikâyemize, kulak kesiliyor. Anneler, babalar, gençler, Geçmişten bugüne, o kutlu mirası taşıyanlar, Yarınlar, can kulağıyla bizi dinliyor.Velhasıl tüm dikkatler İYİ parti üzerindedir. Bugün çok özel bir gün… Yüreğimizde; Hatice’nin, Fatma’nın, Ayşe’nin, Nene Hatun’un, Halide Edip’in heyecanı var. Mavi Gözlü Bozkurt’umuz Mustafa Kemal Atatürk’ün, mücadelesi var. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, herkesi kucaklayan, Turan hayali var!
Rahmetli Demirel’in, rahmetli Özal’ın, kalkınmış büyük Türkiye vizyonu var.Rahmetli Ecevit ve ErbakanınnKıbrıs Rüyası ve Sanayi hamlesi var. Cumhuriyetin ve hürriyetin, adaletle yükselişi var… Dava arkadaşlarım; Hepimizin ülküsüyle süslenen Anadolu’da; O, bu, şu yok. Ocu, bucu, şucu yok. Biz varız. Milletimiz var. Türkiye var. Eski, yeni değil, bir tane Türkiye var. O Türkiye’de; Herkes eşit, her şey adil. Müreffeh insanlar, Mutlu çocuklar, Umutlu gençler, Korkmadan yaşayan kadınlar var. Evine rahatça ekmek götüren babalar, siftahını yapmış esnaflar, karnı doymuş hayvanlar, ormanda bü büyüyen ağaçlar, gürül gürül akan dereler, cıvıl cıvıl ötüşen kuşlar var. Huzur var, bereket var, adalet var, çevre var. Ve bu kutlu hedefin, bu kutlu ülkünün yolunda yürüyen, bu memleketin vefalı evlatları, İYİ Partimizin neferleri var. Şükürler olsun. Bugün, İYİ Partimiz 5 yaşında. Kutlu olsun. Rabbim daha nice yaşlara eriştirsin inşallah… Değerli arkadaşlar; İyilik hareketimizi, 5 yıl önce, 25 Ekim’de, nice zorluklara, göğüs gererek kurduk. Yolumuza engeller çıkardılar, aştık. Duvarlar ördüler, yıkıp geçtik. “Yapamazsınız, 2 güne dağılırsınız.” dediler, ama genel başkanımıza inandık ve güvendik. Zengin, mutlu ve huzurlu bir Türkiye hayali kurduk ve bu hayale Genel Başkanımızla birlikte yürümeye, söz verdik. “
“Türkiye’yi yönetme iddiasıyla kurduk”
İYİ Parti’nin Türkiye’yi yönetme iddiasıyla kurulduğuna da vurgu yapan Alkaya, sözlerini şöyle sürdürdü;” Dava arkadaşlarım; İYİ Parti’yi, Türkiye’yi yönetme iddiasıyla kurduk. Tüm hazırlıklarımızı, tüm çalışmalarımızı, bu iddia doğrultusunda yaptık. Milletimiz de, bu gerçeği görüyor ve emin adımlarla iktidara yürüyoruz. Artık biz hazırız. Şimdi onlar düşünsün! Bizim anlayışımızda, iktidar olmak demek, sorumluluk almak demektir. Hizmet demek, refah demek, huzur demek, mutluluk demektir. O nedenle; biz geldiğimizde, bizden öncekiler gibi olamayız, olmayacağız. Kimse merak etmesin. Adalet ve liyakat iddiamıza :siyaseten değil, ahlaken bağlı kalacak; Adalet ve liyakat yolundan, asla ayrılmayacağız! Mahkemelerde, ısmarlama davalara izin vermeyeceğiz. Hukuk sistemini, demokrasi ve eşitlik ilkelerine uygun şekilde, yeniden ele alacağız. Fikri hür, vicdanı hür, siyasetin üstünde bir adalet sistemiyle, vatandaşlarımızın, kendilerini, her anlamda güvende hissedecekleri, adil bir Türkiye için çalışacağız. “Aksi ispatlanana kadar, herkes masumdur.” ve “suç, şahsidir”, temel ilkelerini, kirletmeyeceğiz. Toplumumuzun her kesiminin, her insanımızın avukatı; kendimizin ise savcısı olacağız. Önce biz, sonra ben diyeceğiz. Ve hep birlikte mutlulukla göreceğiz ki; Adaleti tesis edince, hak yerine gelince, herkes kendini güvende hissedince; her şey, düzelmeye başlayacak. Ve Türkiye iyileşecek!”
“hedefe, durmadan yürüyeceğiz”
, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyeceklerini da ifade eden Alkaya;” Değerli arkadaşlar, Sizler, bu memleketin, Güneş çağı Savaşçıları olarak hep beraber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe, durmadan yürüyeceğinize, söz veriyoruz. Cumhuriyetin, temel değerlerini, korumaya ve kollamaya söz veriyoruz. İnsanlarımıza, aşk ile, sevgi ile, muhabbet ile bakıp, tüm farklılıklarıyla, onlara kucak açmaya, söz veriyoruz. Milletimizin kutsalı, onuru, özgürlüğü ve mutluluğu yolunda, gerekirse cefa çekmeye, söz veriyor uz. İyilikle dirilmeye ve iyilikte diretmeye, söz veriyoruz. Kızıl elmaya giden, kutlu ülkümüz uğrunda, gücünüzün yettiği ufka kadar, Genel Başkanımızla yürümeye, söz veriyor uz. Allah bize yar ve yardımcı olsun, milletimiz var olsun, Türkiye’miz ebed müddet olsun… Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun.İyi Partinin doğumunun 5. Yılı kutlu olsun” dedi.
Kutlama programına İYİ Parti Üyeleri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.