“Albayrak’tan Özcan’a sert Yanıt”

“Albayrak’tan Özcan’a sert Yanıt”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın lağım suları ile ilgili yaptığı paylaşıma yanıt verdi.
AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan geçtiğimiz günlerde Sosyal medya adresinden bir videolu paylaşımda bulunarak lağım sularının denize akıtıldığını iddia edilmişti.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın yapmış olduğu açıklamaya yine sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.
Albayrak açıklamasında AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın paylaşımını yalanlayarak, şu ifadelere yer verdi;” Biz sosyal demokrat belediyeler olarak insan odaklı bir anlayışla halkımızın mutluluğu için çalışmaya ve Tekirdağ’ın geleceğine yön veren projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Tüm zorluklara rağmen kararlılıkla hayata geçirdiğimiz projeler meyvelerini veriyor. Artık yağmur yağdığı zaman Süleymanpaşa ilçemizde seller ve su baskınları yaşanmıyor.
Tüm bu gerçekler ortada dururken öte yanda siyasi rant hesaplarıyla, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı kuruluşumuz TESKİ’nin başarısız olmasından medet uman AKP Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan var. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve kurum yönetimimiz aleyhinde karalama kampanyası yürütmeyi alışkanlık haline getiren Sayın Mestan Özcan, halkımızın sıkıntı çekmesini beklemekte ve bu sayede siyasi ikbalini güvence altına almak istemektedir. Hiç merak etmesin, kendisine bu fırsatı vermeyeceğiz. Tüm engellemelere rağmen büyük ailemiz olan Tekirdağ halkına en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.
Ayrıca şu hususu da hatırlatmak isteriz. İktidar partisinin il başkanının görevi belediyelere muhalefet etmek değildir. Tam aksine ilin her alanda daha fazla yatırım alabilmesi için mücadele etmektedir. Bilindiği gibi en fazla vergi ödeyen iller arasında ilk sıralarda yer alan ilimiz, devlet yatırımlarını alma konusunda son sıralardadır. Bu olumsuzluğun giderilmesi konusunda en ufak bir çaba sarf etmeyen Sayın Mestan Özcan’ın, tek hedefinin Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz aleyhinde karalama kampanyası yürütmek olması son derece düşündürücüdür. Kendi siyasi ikbalini, Tekirdağ halkının çıkarlarının üstünde tutan Sayın Mestan Özcan’ın karalama kampanyaları sonuçsuz kalmaya mahkûmdur.
YAĞMURSUYU HATLARINDAN DENİZE AKAN SULARIN KANALİZASYON SUYU OLDUĞU İDDİA EDİLDİ
Bölgemizi etkisi altına alan sağanak yağışlar esnasında 2014 yılından bu yana yapılan altyapı yatırımları ve TESKİ ekiplerimizin sahadaki özverili çalışmaları sayesinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Yapılan saha kontrolleri ve Alo 185 İhbar Hattındaki kayıtların incelenmesi sonucunda bu durum teyit edilmiştir.
Sağanak yağışlar sonrasında AKP Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan, sosyal medya üzerinden paylaşımlar yaparak Süleymanpaşa sahilinde yağmur suyu hatlarından denize akan suları “lağım suyu” olarak ifade etmiştir. Ortaya attığı bu iddia tamamen gerçek dışıdır. Nitekim paylaşılan videoda deşarjı görülen su, yağmur yağışları esnasında yüzeysel akıntı sonucunda oluşan Ördekli Dere’nin taşıdığı sulardır. Bu durum yağmur suyunun denize deşarjını sağlayan hatların sağlıklı çalıştığını göstermektedir.
Kanalizasyon sularının arıtılmadan denize deşarj edilmesi söz konusu değildir. Sosyal medyada paylaşılan videonun çekildiği yer ile Süleymanpaşa Batı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizin arasında dört kilometreden fazla mesafe bulunmaktadır.
TESKİ bünyesinde faaliyet gösteren günlük 40.440 metreküp kapasiteye sahip Süleymanpaşa Batı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizde arıtma işlemine tabi tutulan atık sular karbon, azot ve fosfor giderimi yapıldıktan sonra temiz su havuzunda klorlanarak Cevizlik Deresi’ne deşarj edilmektedir. Tesisimiz Çevre Mevzuatı yönetmeliklerinde belirtilen hükümlere uygun olarak işletilmektedir. Ayrıca tesisimizde düzenli periyotlarla iç izleme numuneleri alınarak tesis çıkış suyu kalitesi kontrolleri düzenli olarak sağlanmaktadır. Tesisimize 10.05.2020 tarihinde Çevre İzin Belgesi alınmıştır.
Tüm bu gerçekler ortadayken gerçek dışı iddialar ortaya atılması, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı kuruluşumuz TESKİ aleyhinde olumsuz algı oluşturmaya yönelik bir nafile çabadan başka bir şey değildir.
Siyasi rant elde etme hesaplarıyla yapılan bu tür karalama kampanyalarına itibar edilmemesi gerektiği hususunu kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.