ADAY ÖĞRETMENLER BULUNDUKLARI İLDE SINAVA GİRMELİDİR

ADAY ÖĞRETMENLER BULUNDUKLARI İLDE SINAVA GİRMELİDİR

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma, kovid-19 sebebi ile 5 Temmuz tarihine ertelenen öğretmenlerin Adaylık Kaldırma Sınavı hakkında açıklamalarda bulundu. 25 Nisan’da yapılacak sınavın 5 Temmuz’a ertelendiğini o tarihte ise yaz tatilinde olacak öğretmenlerimizin bulundukları ilde sınava girmelerini talep eden Sayın Varma, MEB yetkililerinin de durumun gündemlerinde olduğunu bir çözüm üretmeye çalıştıklarını bildirdi.
Şube Başkanı Varma yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“ADAYLIK KALDIRMA SINAVI kılavuzunun Sınav Yükümlülükleri̇ maddesi (d) bendi gereğince, “Adayların görev yaptığı ilde sınava girmesi esastır.” Ancak aynı maddede yasal mazereti olanların da değerlendirileceği belirtilmiştir.
Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Sayın Adnan Boyacı ile görüşen Genel Başkanımız, 25 Nisan’da yapılacak sınavın 5 Temmuz’a ertelendiğini, o tarihte ise yaz tatilinde olacak öğretmenlerimizin bulundukları ilde sınava girmelerinin sağlanmasını istedi.
Sayın Genel Müdürün de, durumun gündemlerinde olduğunu ve bir çözüm üretmeye çalıştıklarını Genel Başkanımıza ifade etmiştir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.