c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

MİNİKLERDEN “SU TASARRUFU” ÇAĞRISI

MİNİKLERDEN “SU TASARRUFU” ÇAĞRISI

Dünya Su Günü etkinlikleri çerçevesinde minik öğrenciler, ellerinde pankartlarla “su tasarrufu” çağrısında bulundu.
22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri çerçevesinde, Tekirdağ Doğa Kolejinin minik öğrencileri, suyun tasarruflu kullanımına dikkat çekmek amacıyla Tekira AVM Önünde toplandı.
Toplamda 350’yi aşkın minik öğrenci, ellerindeki pankartlarla su tasarrufu çağrısında bulundu.
Öğrencilerimize Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir ALBAYRAK,Teski Genel Müdürü Turhan TOPRAK,Teski Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Sema Kurt ve velilerimizde de eşlik etti. Söz konusu etkinliğin amacına değinen öğretmenlerimiz, dünyada temiz su kaynaklarının giderek azaldığını vurguladı.
“Tüm dünyada kuraklık giderek artmakta ve temiz su kaynakları giderek azalmakta. Bizler de suyun tasarruflu kullanılmasına dair farkındalık oluşturmak amacıyla bugün burada Dünya Su Gününü kutlamak için toplandık. Tüm topluma ve bireylere görev düştüğünü belirtiyoruz. Bir farkındalık oluşturmak adına bugün miniklerimizle bu mesajı verdik. Umarım amacımıza ulaşmışızdır. Baktığımızda temiz su kaynakları dünyada yüzde 1’den daha az. Dünyanın yüzde 75’inin sularla kaplı olduğunu biliyoruz fakat temiz su kaynağı daha az. Bizler de temiz su kaynaklarının tükenmekte olduğuna vurgu yapmak amacıyla bu farkındalığı oluşturmak için öğrencilerimizle bu programı düzenledik” şeklinde konuştu. Program Büyükşehir Belediye Başkanımızın Konuşması ve öğrencilerin şiir ve Dansları ile günün anlam ve önemini vurgulandı. Tüm Katılımcılara Teşekkür ederiz..
Çocukların çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Doğa Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.