Tekirdağ Manşet Gazetesi

Aday Adaylığını açıkladı

Eski Tekirdağ Belediye Başkan Adem Dalgıç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı.

Eski Tekirdağ Belediye Başkan Adem Dalgıç, CHP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday Adayı olduğunu duyurdu.
Düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkan Vekili Levent Gündoğdu ve partililer katıldı.
Basın toplantında konuşan CHP İl Başkan Vekili Levent Gündoğdu CHP’nin il ve ilçelerdeki aday adaylığı başvurularının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.
Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Adem Dalgıç ise daha önce Belediye Başkanlığı yaptığını anımsatarak , şunları kaydetti;” Tecrübelerim ve bilgi birikimimle Tekirdağ’a hizmet etmek amacıyla yola çıktım. Çoğunluğun beni bildiğini ve tanıdığını biliyorum. Ancak tanımayanlar için kendimden bahsetmek istiyorum. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu ve beyin cerrahisi alanında eğitim almış bir doktorum. 4 yıl boyunca Tekirdağ SSK Hastanesi’nde başhekimlik yaptıktan sonra 2009 yılında partimizden Tekirdağ Belediye Başkanı adayı oldum. O dönemde belediye AK Parti’nin kontrolündeydi ve büyük bir farkla belediyeyi kazandık. Bu sayede şehrimizin kaderi değişti. Aynı dönemde Trakya Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini yaparak ilçelerimizi daha yakından tanıma fırsatı buldum. 2014 yılında büyükşehir belediyesi için hazırlıklarımızı başlattık ve aynı yıl büyükşehir belediye başkan aday adayı oldum. İsmim MYK tarafından açıklanmış ve basında yer almıştı. Ancak ertesi gün Kadir Albayrak’ın ismi açıklandı. Yine de partimiz için çalıştım ve ilimizde büyük başarı elde ettik. 2018 yılında milletvekili adaylığında 5. sıradan aday gösterildim ve kazanma şansımın düşük olduğunu bile bile yoğun bir şekilde çalıştım. Görev döneminde Tekirdağ’a birçok proje ve yenilik kazandırdıklarını belirtti. Bu projeler arasında tıbbi atık sisteminin kurulması, trafik zabıtasının oluşturulması, şehrin altyapısının yenilenmesi ve atıksu arıtma tesisi projesinin başlatılması yer alıyor. İlçe başkanlıklarıyla birlikte modern şehirleşme ve yapılaşmanın gerçekleştirilmesi gerekiyor.

“Tarım’ı destekleyeceğim”

Konuşmanın bir kısmını tarım’a ayıran Dalgıç, Tekirdağ’ın çok verimli tarım topraklarına sahip olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Tekirdağ’ın tarım için elverişli topraklara sahip. Tarıma destek verilmesi gerekiyor. Ayçiçeği ve buğday üretiminin yanı sıra yüksek değerli ürünlerin de üretimine yönelik çalışmalar yapılması gerekiyor. Tekirdağ’ın bir üniversite şehri ve öğrencilere yönelik çalışmalara da önem vereceğiz. Spor kulüplerine teşviklerin artırılacağız ve spor tesislerinin çoğaltılacağız. Teknolojik gelişmelere ayak uyduracaklarını ve belediyenin vatandaşlarla iletişimini en iyi düzeyde tutacağız.”

“MODERN BİR ŞEHİR YAPACAĞIZ”
Seçildiği takdirde Tekirdağ’ı modern bir şehir yapacaklarını ifade eden Dalgıç;”Tekirdağ’ı geleceğe umutla bakan, geçmişini ve tarihi eserlerini koruyarak modern yaşam alanlarına sahip, turistik tesisleri olan, çevreyi bozmadan değer katan bir şehir hedefliyoruz. Tekirdağ’ın hızla nüfus artışı yaşayan bir il olduğunu ve bu durumun düzensiz şehirleşme sorunlarına yol açıyor. İlçe başkanlıklarıyla birlikte modern şehirleşme gerçekleştireceğiz. Metronun planlanması ve Çorlu, Çerkezköy ve İstanbul ile entegrasyonunun sağlanması gerekiyor. Sahillerin daha iyi değerlendirilmesi, çevrenin korunması ve cazibe merkezleri haline getirilmesi hedeflerinden biriydi. Ergene Nehri’nin sorunlu bir durum olduğunu ve tüm akarsuların temizlenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.
.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.