“12-0 YAPTIĞIMIZ TEK İL”

“12-0 YAPTIĞIMIZ TEK İL”

CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP’nin 12-0 yaptığı tek ilin Tekirdağ olduğunu söyledi.
CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Genel merkezi tarafından atanan yeni il yönetimine hayırlı olsun ziyaretinden bulundu.
Ziyarette konuşan Öztrak, , “Belediye seçimleri için aday adaylığı kapsamında başkanımızın istifa etmesi sonucu il yönetimimiz düştüğünü söyledi.
Yeni yönetimin göreve başladığını ifade eden Öztrak, şunları kaydetti;” Belediye seçimleri için aday adaylığı kapsamında başkanımızın istifa etmesi sonucu il yönetimimiz düştü. Bunun ardından belirlenen yeni yönetimimiz göreve başladı. Mahalli idare seçimlerine, daha geniş bir yönetimle çok daha hazır biçimde girme imkanını bulduk. Ülkenin geleceği açısından mahalli idare seçimlerini çok önemli buluyorum. Sadece ile ve ilçelerimizde vatandaşlarımızın en iyi hizmeti alabilmesi bakımından değil aynı zamanda genel siyaset açısından da bu acayip gidişe dur diyebilmek bakımından, bu seçimlerin önemli olduğunu düşünüyorum.

“TEKİRDAĞ’DAKİ ÇITASINI DAHA DA YUKARI ÇIKARTACAKTIR”
Yapılacak yerel seçimlerden yeni galip ayrılacaklarını da iddia eden Öztrak;” Türkiye’de, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12-0 yaptığı tek ilin Tekirdağ’dır. Yeni yönetimimiz bu seçimlerin üstesinden gelecektir. Yönetim partimizin Tekirdağ’daki çıtasını daha da yukarı çıkartacaktır. Burada bir başarı hikayesi var. Bundan sonraki süreçte işimiz son derece güç. Örgütümüzle çalışarak burada yeni bir başarıya imza atacağımızı zannediyorum.” ifadelerini kullandı.

“YASAL OLARAK İTTİFAKIN BİR ZEMİNİ YOK”
CHP’nin İttifakla ilgili bir çalışmasının olmadığını ifade eden Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü;” CHP’nin gündeminde ittifak yok. İttifakla ilgili, daha önce de söyledim, bizim yukarıda bir ittifakla ilgili çalışmamız gündemde yok. Biz belediye başkanlarımızla Adalet ve Kalkınma Partili, Milliyetçi Hareket Partili veya başka partilere oy vermiş tüm seçmenlerin oyunu alabilecek başkanlara sahibiz. Bu çerçevede de herkesin oyuna talibiz. Dolayısıyla ittifak değil sandıkta mutabakattan bahsediyoruz. Yasal olarak ittifakın bir zemini yok. O nedenle hepimiz gayet iyi biliyoruz ki bu mutabakat sandıkta olacak”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.