c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“MEMURLARIMIZA SEYYANEN EK ZAM YAPILMALIDIR”

“MEMURLARIMIZA SEYYANEN EK ZAM YAPILMALIDIR”

Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Fatih Soytürk; “memurlarımıza seyyanen ek zam yapılmalıdır” dedi.

Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Fatih Soytürk 3600 ek göstergeyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Soytürk açıklamasında memura ek zam talep ederek, şunları kaydetti;” 1. Dereceye yükselmiş GİH(Genel İdari Hizmetler) ve THS (Teknik Hizmetler Sınıfı)çalışanlarımızın tamamını 3600 ek gösterge kapsamına alınmasını istiyoruz. YHS (Yardımcı Hizmetli Sınıfı)çalışanlarımızın, 2023 yılı içerisinde GİH Kadrosuna geçmesini istiyoruz. Ayrıca sözleşmeli çalışanların kadroya geçişinde biz hiç bir şart aranmadan, tüm sözleşmelilerin tayin haklarıyla birlikte kadroya geçirilmesini istiyoruz. Memurlarımıza verilen giyim ve yemek yardımları ile memur bir simit bir çorap alamıyor. Ekonomik gerçeklere göre bu yardımlar güncellenmelidir. Ayrıca büyükşehirler başta olmak üzere sahil bandındaki kiralar ortalama 7 bin TL civarındadır. Memurlarımızın bu kiraları ödemeleri mümkün değildir. Memurlarımıza acilen kira yardımı verilmelidir. Memurlarımıza yapılan zamlar, vergiler ile geri alınıyor. Zaten enflasyon kadar yapılan zammın hiç bir anlamı yoktur. Vergiler %15 de sabitlenirse, hiç olmazsa memurlarımız bir nebze nefes alırlar” dedi.

Maaş artış oranlarına değinen Türk Büro-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Fatih SOYTÜRK, “ Memurun hakkını toplu sözleşme masasında aramayarak %2 %3 gibi oranlara imza atanlar, bugün memurlarımızı açlığa mahkum etmişlerlerdir. Yüzdelik zam artışları sebebiyle alt kademe memurlarımız ile üst kademe memurlarımız arasındaki maaş uçurumu daha da büyümüştür. Üst kademe memurlarımız, alt kademedeki memurların maaşı kadar zam almaktadır. Bu gidişe dur demek zorundayız. Memurlarımızı bu sefalet zamlarından kurtarmak bizim temel görevimizdir. Tüm memurlarımıza seyyanen ek zam yapılmalı, maaş makası daraltılmalıdır. 2023 yılında memurlarımıza en az yeniden değerleme oranı kadar seyyanen ek zam yapılmalıdır. Bunun yolu da Toplu sözleşme masasında değişiklik yapmaktan geçmektedir. Yetkiye en yakın sendika Türk Büro-Sen’dir ve masada yerini almak zorundadır”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.