Tekirdağ Manşet Gazetesi

Zafer Bayramı Kutlandı (VİDEO HABER)

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yılı dolayısıyla Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.
Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığının, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam etti.
Ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün, milletçe ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimizle birlikte Büyük Zafer’in 98. yıl dönümüne kavuşmanın heyecanı içindeyiz. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki vatandaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. 1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin ve kalıcı bir zafere ulaşmıştır.
30 Ağustos zaferiyle bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının, tarih sahnesine yeniden çıkışının ilanıdır.
Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesi bugün de devam etmektedir. Doğu Akdeniz’den ülkemizi dışlamaya çalışanlarla, bir asır önce vatanımızı işgale yeltenenlerin aynı müstevliler olması elbette tesadüf değildir. Milletimiz nasıl yokluk ve imkânsızlığa rağmen kurtuluş mücadelesini zafere taşımışsa, bugün de Mavi Vatan’daki Sevr heveslerini ve hamlelerini boşa çıkarmakta asla tereddüt göstermeyecektir. Bu husustaki irademizden ve zafere olan sarsılmaz inancımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.
Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyorum. Bin yıldır bu vatanı korumak için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”
8. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı adına Topçu Yüzbaşı Sinan Saltık’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasında ;Asil Türk Milleti, Kahraman ordusuyla birlikte Varlığına ve Vatanına kastedenlere karşı 98 yıl önce bugün, kahramanlık ve şeref dolu tarihinden aldığı kudretiyle yeniden dirilerek topyekün bir var oluş mücadelesi sonucunda eşine tarihinde az rastlanır bir zafer kazanmıştır” dedi.

“Gururluyuz”
Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 30 Ağustos Zafer Bayramı olduğunu ifade ederek,” Onurlu ve gururluyuz. 98. Yıldır kutluyoruz. Bu kutlama Cumhuriyet var oldukça kutlama devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin kalbidir. O kalp edebiyen atmaya devam edecektir. Onun idealleri bize yol gösterici olacaktır” dedi.

“İnşallah bir daha savaş olmaz”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise Türkiye’nin böylesine bir savaş daha yaşamamasını temenni ederek; ”Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmet ve Minnetle anıyorum. Allah inşallah Milletimizi böyle savaşlara sokmasın. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu savaş Türkiye’nin son imtihanı olur” şeklinde konuştu.
Törene Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Enez Kaplan, Garnizon Komutanı Piyade Alb. Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.