Tekirdağ Manşet Gazetesi

YÜKSEL’ 5 GÜN YETTİ

Tatil sezonunun gelmesinin ardından Süleymanpaşa’da sahillerin temizlikleri başladı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Değirmenaltı sahilinde vatandaşlar ve çevredeki esnaf pis koku ve çirkin görüntüden dolayı bu bölgeye el attı. Yoğun çalışma sonrası 5 gün içerisinde Değirmenaltı Sahilinin eski görüntüsünden eser kalmayarak vatandaşlara yaz aylarında denize girmek için yeni bir plaj daha kazandırıldı.

Plajla ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 5 günde bölgeye plaj kazandırdıklarını ifade ederek; “Değirmenaltı mahallemizin 5 yıldır hizmet bekleyen sahiline, 5 günde plaj kazandırdık! Geçtiğimiz Çarşamba günü bölgede yaptığımız incelemenin ardından Perşembe sabahı itibariyle çalışmalarına başladığımız temizlik ve kumsal oluşturma çalışmalarında sona geldik. Bu süreçte, sahile inen ve atıl durumda olan yolu da vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Şehrimize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

DEREDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Geçen süreçte dere yatağında oluşan çamur ve otların dereden arındırılması kapsamında Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in talimatı ile derhal harekete koyulan Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri iş makineleri ile dereye girerek temizlik çalışmalarına başladı. Halk sağlığını tehdit eder bir boyutta kirlenen, kötü koku yayarak Değirmenaltı Mahallesi’nde sinek artışının en büyük kaynaklarından biri olan derenin temizlik çalışmaları 4 gündür devam ederken çalışmalarda sona gelindi.

HALK SAĞLIĞINI OLUŞTURAN TEHDİTLERDEN ARINDIRILACAK

Çalışmaları yakından takip eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, en kısa zamanda derenin temizliğinin tamamlanıp halk sağlığını oluşturan tehditlerden arındırılacağını ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.