Tekirdağ Manşet Gazetesi

Yücel Güven Tazeledi (VİDEO HABER)

MHP’nin Tekirdağ olağan 13. Kongresi İsmet İnönü Spor Salonunda yapıldı.
Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, MHP MYK Üyesi Çığır Doğu Zorlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve parti delegeleri katıldı.
Kongrede MHP MYK Üyesi Çığır Doğu Zorlu, Devlet Bahçeli’nin Tekirdağ ile ilgili mesajını okudu.
MHP İl Başkanı İlker Yücel, konuşmasında Türkiye’nin son dönemde Milli bakasının ağır tehdit altında olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti;” Özellikle Milli bekanın ağır tehditlere maruz kaldığı son yıllarda verilen yüksek mücadele, tarihi süreç içinde doğru okunursa varlığımızın ve mevcudiyetimizin milletimiz için anlamı ve önemi daha iyi anlaşılacaktır. Artık hiç kimsenin göz ardı edemeyeceği partimizin siyasal varlığı, Türkiye üzerinde düşünceleri olan herkesin, milletimiz için iyi veya kötü emeller besleyen her unsurun, mutlaka dikkate almaları gereken bir kudret halini almıştır. Bu kazanımdaki payınız çok yüksektir. Bu itibarla, üzerlerine titrediğimiz bu muhteşem eserin ve kadrolarımızın siyasal mücadele alanı dışında başka emeller uğruna israf edilmelerine, geleceklerinin başka istikametlere sürüklenmesine asla göz yummayacağımızı bu vesileyle ifade etmek isterim. Partimizin ulaştığı kuvvet ve mevkii kolay elde edilmemiştir. Yaşanan olaylar, organize saldırılar, yıldırma çabaları, iftiralar ve suçlamalar hepinizin bildiği gerçeklerdir.”
“Ömrü Yetmeyecektir”
MHP’yi karalamaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini de ifade eden Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü; “Gönültaşlarıyla, sevdalılarıyla, ülküdaşlarıyla, milletiyle, işçisiyle, esnafıyla, köylüsüyle bir ve beraberdir. bu beraberliği karartmaya hiçbir çapsız ve çamur zihniyetin ömrü yetmeyecektir. İlkesi edepsiz karanlık siyaset yapanların ve bunların ağa babalarının, gayri milli unsurların, FETÖ’cü kuklaların, örgüt mensuplarının Entrika ve algı oyunları tutmayacaktır. Milliyetçi hareket partisi Türk siyasetinin onur pırıltısıdır. Ne istiyorsak Türk milleti içindir, neyi amaçlıyorsak Türklüğün ve Türkiye cumhuriyetinin parlak istikbaline hazırlık ve hizmettir. Bir olacağız, beraber olacağız, gönülleri fethedeceğiz. Davamıza yararı dokunacak her arkadaşımıza sahip çıkacağız. Bugün kaybeden yoktur. Bugün üzülen yoktur. Bugün başı eğik bir şekilde kongre alanından çıkıp gidecek tek bir kardeşimiz olmayacaktır. Bütün dava arkadaşlarımızı, bütün delegelerimizi, bütün vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene”
“Türk Töresinin Bir Parçasıdır”
MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu ise kongrelerin Türk töresinin bir parçası olduğunu belirterek;” Kurultaylar Türk töresinin bir parçasıdır. Kurultaylar birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, Ülkü iradenin tecelli ettiği yerlerdir” dedi.
“Türkiye karıştırılmak isteniyor”
Muhalefeti de eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, Özelikle COVİD-19 pandemisi sürecinde muhalefetin bir kaos ortamı oluşturmaya çalıştığını ifade ederek; “Dünya bugüne kadar benzerinin yaşanmadığı küresel bir salgın ile karşı karşıyadır. Bütün Ülkeler bu salgınla uğraş vermektedir. Türkiye, salgına yönelik olarak, güvenlik, ekonomi ve sağlık olmak üzere bir takım önemler almıştır. Böyle bir felaket karşısında yerinde kararlar alarak asla kaosa müsaade edilmedi. Türkiye’nin ekonomisine olumsuz etkisini azaltmak amacıyla alınan önlemler sayesinde Vatandaşlarımızın mağduriyeti en aza indirilmeye çalışılmış, tüm sektörlerdeki hareketlilik ile birlikte çark yeniden hızla dönmeye başlamıştır. Siyasete asla alet edilmemesi gereken hususların başında halk sağlığı gelmektedir. Ancak CHP ve Tabipler birliğinin gerçek dışı açıklamalarla Türkiye’nin Covid-19 mücadelesinde tüm Dünya’nın gıpta ettiği başarısı ve Sağlıkçılarımızın olağan üstü mücadelesini yok saymaktadır. Bu sağlık camiasına bir ihanettir. Bu süreçte hekimler arasına nifak sokmak ve güvensizlik yaratmak isteniyor. Salgınla Türkiye karıştırılmak isteniyor. Bu çalışmalar beyhude bir çabadır” dedi.
“Türkiye’ 7 düvele meydan okuyor”
Son dönemde Akdeniz’de yaşanan olaylarla ilgili de konuşan Genel Başkan yardımcısı Aksu, Türkiye’nin 7 düvele meydan okuduğunu ifade ederek” Türkiye bir yandan salgın ile mücadele ederken, diğer taraftan Doğu Akdeniz’den Ege’ye, Kıbrıs’tan Ege’ye Kıbrıs’tan Suriye’ye kadar birçok sorunla mücadele etmektedir. Çok sıcak dış ilişkilerin yaşandığı bir dönemde CHP ve Yandaşlarının polemikleri Türkiye’ye ne kadar bağlı olduklarını göstermektedir. Türkiye’nin 7 düvele meydan okuduğu bu süreçte muhalefetin destek açıklaması yapmaması ibret verici bir durumdur. Ülkemizin ne terör, ne salgın, ne diplomatik nede ekonomik mücadelesinde destek vermeyip Türkiye’nin büyüme kararlığına karşı çıkanlar iş birlikçilerdir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından yapılan seçimde tek liste olarak yapılan seçide mevcut il Başkanı İlker Yücel tekrar il Başkanı oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.