c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Yeşil Bir Çevre İçin

Yeşil Bir Çevre İçin

Her Yıl Nisan Ayında Kutlanan ‘Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı’ Çerçevesinde Yeşil Mimarlar Topluluğu Tarafından Düzenlenen ‘Yeşil Bir Çevre İçin İlk Adım Kampüsümüz’ Adlı Sosyal Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirildi
Her yıl Nisan ayında kutlanan ‘Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı’ çerçevesinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Yeşil Mimarlar Topluluğu tarafından “Yeşil Bir Çevre İçin İlk Adım Kampüsümüz” adlı sosyal farkındalık etkinliği düzenlendi.
Son zamanlarda tüm dünyada büyük bir ilgi ile örnekleri görülen ve yankı uyandıran çöp ve atıkların toplanması ile çevre konusunda sosyal farkındalık oluşturma etkinliği Üniversitemizde de gerçekleştirildi.
Etkinliğe Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat ÖZYAVUZ, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Tuğba KİPER, Prof. Dr. Suat ÇABUK, Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rüya YILMAZ ve fakülte öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Havva AKSEL ÇİÇEKÇİ, Arş. Gör. Dr. Tuğba ÜSTÜN TOPAL, Arş. Gör. Abdurrahman ÖZDEMİR, Arş. Gör. Beliz KARANFİL, Arş. Gör. Kamer Aslı TANRIVERDİ ile üniversitemiz öğrencileri tarafından katılım sağlandı.
Çevre kirliliğini önlemek ve daha yaşanabilir çevreler oluşturmak için sosyal farkındalığın yaratılması amaçlanan etkinlikte kampüsümüzdeki çöpler toplandı. Etkinlik boyunca toplanarak çöp poşetlerine konulan çöpler geri dönüşüm noktasına getirilerek sürdürülebilirlik bilinci kazandırılması hedeflendi. Etkinlik, öğrencilerden büyük ilgi gördü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.