c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Vali Yıldırım Lise de İncelemelerde Bulundu

Vali Yıldırım Lise de İncelemelerde Bulundu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında tarım ve gıda sektörlerinin ihtiyaç duyduğu modern teknolojilerle, laboratuvar teknikleriyle, tohum ve tohum ıslahlarıyla ilgili çok boyutlu bir şekilde her alanda yeteneği olan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla “Mesleki ve Teknik Eğitim iş Birliği Protokolü” imzalanmıştır.
Hayrabolu Ergün Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu protokol kapsamına alınarak tarım alanının geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.
Vali Aziz Yıldırım, ilimizde bünyesinde tarım alanı bulunan tek okul olan Hayrabolu Ergün Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyaretleri sırasında okulda bulunan serayı gezen Vali Yıldırım, serada yetiştirilen marulları öğrenciler ile birlikte hasat etti.
Ardından ekili tarım alanları, meyve bahçesi, tarım alanı atölyesini ve deneme istiridye mantarı sınıfını gezen Vali Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’dan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Sınıflarda öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek başarılar diledi.
Ziyaretleri sırasında Vali Yıldırım’a Hayrabolu Kaymakamı Eyüp Fırat, Hayrabolu Belediye Başkanı Dr. Osman İnan, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan eşlik etti.
Tarım alanının geliştirilmesi faaliyetleri kapsamında öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerini, yaparak ve yaşayarak geliştirecekleri uygulama alanları oluşturulmuştur. Okulun bahçesinde 480 m2 polikarbon sebze serası, Milli Eğitim Bakanlığının desteği ile temin edilen tarım aletleri, çeşitli meyve ağaçları, üzüm fidanı ve çeşitli sebzelerin ekiminin yapıldığı deneme parselleri yer almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.