c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

TÜFAD 4. KURSUNU AÇTI

TÜFAD 4. KURSUNU AÇTI

Türkiye Faal Antrenörler Derneği (TÜFAD) Tekirdağ Şubesi 4. Kursunu açtı.
Türkiye Faal Antrenörler Derneği (TÜFAD) Tekirdağ Şubesinin Eski Tekirdağlı Milli Futbolcu Rüştü Eren’in ismini verdiği C / Grasssroots Antrenörlük kursu Polis evinde düzenlenen törenle açıldı.
Törende konuşan TÜFAD Tekirdağ Şube Başkanı Abdullah Eroğlu, derneği 2008 yılında kurduklarını ve o günden bugüne 4. Kursu açtıklarını söyledi.
Tekirdağ’a 120 antrenör kazandırdıklarını da ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti;” “2008 yılında kurmuş olduğumuz antrenörler derneği Tekirdağ Şubesinin kısa süre içinde 4. Antrenördük kursunu açtık. Tekirdağ’a 120 antrenörü kazandırdık. Antrenör olan yeni hocalarımız Amatör liglerin her kademesinden profesyonel liglere kadar birçok takımda göre yaptılar. Bir futbol takımı 22-25 kişiden oluşuyor. Yönetim kurulu ise 15 kişiden oluşuyor. Ama antrenör tek başına her şeyi yapıyor. Takımın Malzemecisi de biz oluyoruz. Fiziki imkanlarımızda yetersiz. Antrenman yapacak sahamız yok”
Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ise Kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü;” Tekirdağ’ın sorunlarını biliyoruz. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde sadece 1 futbol sahası var. Bu saha tüm maçlar ve antrenmanlar için kullanılıyor. Yakın bir zaman Süleymanpaşa ilçesine 2 saha yapımı için ihale yapılacak. Bunlardan birisi Valilik tarafından birisini ise Gençlik Spor il Müdürlüğü yapacak. Bakanlığın ve Spor bakanlığın mimarları paten sahasının arkasında bulunan alanda 2 sahayı yerleştirecekler. Bunların ödenekleri hazır ve yakın bir zamanda ihalesi yapılacak. Bunun yanında Tekirdağ’a 14 bin kişilik bir stat isteğimiz var. Tekirdağ’ın 11 ilçesinde 8 futbol sahamız var. 150 Bin’i aşkın ilçelerimizde antrenman sahası bile yok. Bu sorunları çözmek için çalışacağız.”
Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya da, Tekirdağ’a yeni tesisler kazandırmak için mücadele ettiklerini ifade ederek; “ Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, takımınız mı var da saha istiyorsunuz dedi. Bu bir vizyon meselesidir. Ordu ve Sinop’ın ne Süper ligde nede profesyonel ligde takımı yok. Bunları biz Spor Bakanlığına anlatıyoruz. Her ne hikmetse bize gelince ya ödenek sıkıntısı yaşıyoruz, yada planlamada sıkıntı yaşıyoruz. Biz bunu Gençlikspor il Müdürlüğümüzle aştık. Biz sadece saha olarak değil salon olarak ta sıkıntı yaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Mustafa Şentop’a konuyu iletimizde bu 2 sahanın yapılması kararı alındı. 13 Kasım sahasının zeminin değişimi ve Muratlı’nın sahasının tadilatı yapılacak. İnsanların yaşarken bir kursa isminin verilmesi mükemmel bir şeydir” dedi.
Ergene Velimeşespor’un Teknik Direktörü Özgür Sağlam ise Antrenörlüğün çok zor bir meslek olduğunu ifade etti.
Eski Tekirdağlı Milli Futbolcu Rüştü Eren ise Antrenörlüğün çok zor bir meslek olduğunu ifade ederek, tüm antrenör adaylarına başarılar diledi.
Konuşmaların ardından TFF Eğitmenleri Sercan Görgülü ve Sezai Yıldırım 30 antrenör adayına teorik ve uygulamalı eğitimin verileceği kurs 17 Ekim Perşembe günü sona erecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.