c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Toplantısı

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Toplantısı

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay başkanlığında ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk’ün katılımıyla, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildi.
2020 yılının son toplantısında Türkiye’deki Kadın Girişimciler Kurullarından sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay burada yaptığı konuşmada;

“TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun Saygıdeğer Başkan ve Üyeleri, Sizleri şahsım ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum. Bugün yine yoğun bir gündem ile toplanmış bulunuyoruz.

Bildiğiniz üzere Aralık ayı başında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) öncülüğünde, TEPAV iş birliğinde hazırlanan “81 İlde Türkiye’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi” 2019 sonuçları açıklandı. Rapor genelinde en eşitlikçi il Muğla, üretime katılımın en yüksek olduğu il Sinop olarak belirlendi.

REKLAM ALANI

Raporun sürdürülebilir kalkınma amacımızı gerçekleştirmek doğrultusunda atılacak adımlara yol gösterici olacağını düşünüyorum.

Rapora göre Türkiye’nin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda en çok gelişim göstermesi gereken alanın “üretim faaliyetlerine katılım” olduğu görülmüştür. Bu da demektir ki Türkiye açısından kadınların iş gücüne katılımının gün geçtikçe daha da önemli hale gelmektedir.

Bugün de bölge temsilcilerimizin rapora ilişkin görüş ve önerilerini alacağız. Bu vesile ile toplantımızın başarılı geçmesini diliyor, hayırlı kararlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Online olarak yapılan toplantıda, Kurul’un önümüzdeki dönemdeki hedefleri doğrultusunda gerçekleştirmeyi planladığı projeler gündeme getirilerek görev bölümü yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.