Tekirdağ Manşet Gazetesi

TEKİRDAĞ’DAN MEHMETÇİĞE SELAM

AK Parti İl Danışma Toplantısı Tekirdağ’da düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere tüm AK Partililer Mehmetçiğe selam gönderdi.

“SELAMDAN BİRİLERİ RAHATSIZ OLDU”
Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, derece yapan sporcuların asker selamı vermelerinden dolayı bazı kesimlerin rahatsız olduğunu ifade ederek; Sporcularımız her başarıdan sonra Barış Pınarı Harekatı’nda bizler için mücadele eden kahraman Mehmetçiğimize güzel bir şekilde selam durdular” dedi.
“UYKU BİZE HARAM OLSUN’
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise gelecek seçimlerde tüm belediyeleri kazanacaklarını iddia ederek; “4 buçuk sene sonunda 12 tane belediyeyi buraya dizeceğiz. Yeter ki sizin gibi, boylu poslu karizmatik ve bonkör bakanlarımız olsun. Yılmak yok, pes etmek yok, uyku yok. Uyku bu teşkilatlara 31 Mart 2024 gecesine kadar haram olsun. Bu teşkilatlara, Trakya’da ki bütün belediyeleri almadan uyumak haram olsun’’ dedi.
İnönü Spor Salonunda gerçekleştirilen AK Parti İl Danışma Toplantısı Tekirdağ’da düzenlendi.
Toplantıda konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yapılacak genel seçimlerde tüm belediyeleri kazanmak için gece gündüz çalışacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti; “Allah’ın izniyle, Allah bize ömür verirse bu 4 buçuk sene sonunda 12 tane belediyeyi buraya dizeceğiz. Yeter ki sizin gibi, boylu poslu karizmatik ve bonkör bakanlarımız olsun. Biz bu şehri değil, bütün Trakya’yı onların elinden alacağız, bunu da Cüneyt Kardeşimiz demişti dersiniz. Yılmak yok, pes etmek yok, uyku yok. Uyku bu teşkilatlara 31 Mart 2024 gecesine kadar haram olsun. Bu teşkilatlara, Trakya’da ki bütün belediyeleri almadan uyumak haram olsun. Biz doğrultuda çalışıyoruz, aslan gibi bir il başkanımız var, aslan gibi milletvekillerimiz var. Teşkilat başkanlarımı söylemiyorum bile. Bu partide il başkanlığı, il yöneticiliği, ilçe başkanlığı, sandık kurulları her türlü görevi yaptım. Belediye Başkanlığı zor işmiş koltuğa oturunca anladım. Allah’ın izniyle bu 4 kardeşiniz sizin boynunuzu yere eğdirmeyecek. Biz gecemizi gündüzümüze katarak, birbirimize eş, kol kanat germiş gibi, karşımıza çıkan her türlü engele karşı, iş yapmamamız için ne ellerinden geliyorsa yapmalarına rağmen biz sizi mahcup etmeyeceğiz.’’

“SPORA ERİŞİMİ KOLAYLAŞTIRACAĞIZ”
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise spora erişimi kolaylaştırmak için çalıştıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Spor herkes için var. Sadece gençlerimiz için değil. Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle özellikle kadınlarımıza sesleniyorum. Bundan sonra Tekirdağ’da kadın odaklı spor politikamızı konuşacağız. Bu doğrultuda kadınlarımızın öncelikli olarak faydalanabileceği, tüm halkımızın spora erişimini kolaylaştıracak projeleri bir bir icraata geçireceğiz. “

“TEKİRDAĞ’A TESİS İNŞA EDECEĞİZ”
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine yeni bir spor tesisi inşa edeceklerini de ifade eden Bakan Kasapoğlu; “ “İçerisinde bulunduğumuz tesis miladını doldurmuş, bu tesisin yerine çok daha modernini Tekirdağ için inşa etme kararı aldık. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yüzme projemiz var. Yüzme bilmeyen kalmasın diyoruz. Bu çerçevede evinden yürüyerek gidebileceği havuzlar olsun vatandaşımızın, gece gündüz kullanılabilecek. Bu çerçevede havuz gereken yerlere havuzların şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Toplumumuzun, halkımızın tüm kesimini kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla havuzlarımıza şimdiden beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Yine antrenman salonlarımızla, açık, kapalı kortlarımızla şimdiden bunun müjdesini veriyorum ilçelerimize. Basketbol kortlarımız, futbol alanları, voleybolun, basketbolun, badmintonun, pek çok branşın vatandaşımızın her daim erişimine açık olacak şekilde hepsini en kısa sürede inşa edeceğiz” dedi.

Türk sporcuların uluslararası müsabakalarda verdiği asker selamına ve spor camiasından gelen tepkilere de değinen Bakan Kasapoğlu, son günlerde sporda elde edilen başarıları sıralayarak, “A Milli Futbol Takımımız önce Fransa’yı Konya’da yendik, sonra Arnavutluk’u yendik, en son Fransa ile berabere kaldık. İnşallah önümüzdeki günlerde burada İzlanda’yı güzelce yeneceğiz ve Euro 2020’ye hep birlikte yürüyeceğiz. Fakat son günlerde bir şey dikkatimizi çekti. Sporcularımız her başarıdan sonra Barış Pınarı Harekatı’nda bizler için mücadele eden kahraman Mehmetçiğimize güzel bir şekilde selam durdular. Mehmetçiğimize durulan bu selamdan birileri rahatsız oldu. Bunu başka yere çekmeye çalıştılar. Herkesi kendisi gibi görmeye alışmış ikiyüzlüler rahatsız oldu. Dünyada zulmü, dünyada karanlığı inşa edenler rahatsız oldu. Onlar bizim aydınlığın, adaletin temsilcisi olduğumuzu biliyorlar. Ama bilmezlikten geliyorlar, çünkü işlerine gelmiyor. Fakat milletçe şuna şahit olduk ki, ne onların bu ikiyüzlülüğü ne koydukları engeller hiçbir şekilde ne Mehmetçiğimizin güçlü ve kararlı bir şekilde oradaki terör yuvalarını temizlemesine ne de spordaki başarılarımıza mani olamayacak” dedi.

Tekirdağ İl Danışma Toplantısı’na Bakan Kasapoğlu’nun yanısıra AK Parti Genel Merkezi Teşkilatlanma Başkanlığı Marmara Bölge Koordinatörü Tülay Kaynarca, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, ve partililer katıldı.
Bakan Kasapoğlu, AK Parti teşkilatlarında emeği geçmiş olanlara başarılarından ötürü plaket takdim etti.
Tekirdağspor Kulüp Başkanı Mülahim Kuru’da Bakan Kasapoğlu’na Tekirdağspor forması ve atkısı hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.