c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Tekirdağ Bizim içim çok önemli”

“Tekirdağ Bizim içim çok önemli”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Tekirdağ’ı çok önemsediklerini söyledi.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Tekirdağ’da seçim çalışmalarına katılıp bir takım temaslarda bulundu.
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda basın mensuplarını yanıtlayan Davutoğlu, Tekirdağ teşkilatının Türkiye Genelinde kurulan ilk teşkilatlardan biri olduğunu söyledi.
Tekirdağ’ı Trakya’nın omurgası olarak nitelendiren Davutoğlu, bu bölgeden çok yüksek oy beklediklerini söyledi.
Davutoğlu konuşmasının büyük bir kısmını Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’ cinayetine ayırdı.
Ateş Cinayetinin henüz aydınlatılamadığına vurgu yapan Davutoğlu;” Sinan Ateş’in Ankara’nın göbeğinde hain bir suikast sonucu öldürülmesinin üzerinden 15 gün yani 360 saat geçti. Bahçeli, Erdoğan ve Soylu hala sessiz. Neyi bekliyorsunuz?”dedi.
“Bir toplumsal barış projesidir.”
6’lı masa hakkında konuşan Davutoğlu, masanın Türkiye’yi temsil ettiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bu tepkiyi 6’lı masa liderlerine değil, iktidarın yaptığı manipülasyonu yayan çevrelere verdim. İktidarın manipülasyonlarının devamı maliyetinde. Bunlar da sanki birileri, iki parti bir araya gelse zaten iktidar değişimi olacakmış gibi bir zanna sahipler. Türkiye’de 6’lı masa her kesimi temsil eden, bir toplumsal barış projesidir. Bu barış projesine zarar veren herkes Türkiye’nin geleceğine zarar verir. Kastettiğim o çevreler. Yani oy oranları, daha seçime girmemişsiniz. Biz Gelecek Partisi olarak oy oranları üzerinde yorumlar yapılıp 6’lı masada bir sıkıntı varmış itibarı vermek isteyenlerin, isteyenlere karşı söylediğim bir ifadedir. ‘Çekilelim’ derken asla liderlere demedim. Biz orada hep beraber omuz omuza verdik ama bu oturdukları yerden 6’lı masayı yönlendirmeye çalışan iktidar sahiplerinin manipülasyonlarına genel çevrelere verdiğim bir cevaptır.”
“HDP meşru bir patidir”
HDP meşru bir parti olduğunu da ifade eden Davutoğlu;” HDP ile AK Parti görüşüyor, meşru oluyor. Bize mi gayri meşru?” dedi.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu basın toplantısının ardından esnafı ziyaret etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.