Tekirdağ Manşet Gazetesi

Süleymanpaşalı çocuklar uzaktan eğitimle kendilerini geliştiriyor

Süleymanpaşa Belediyesi, Korona virüsü salgını önlemleri dolayısıyla, bünyesinde bulunan bütün eğitim kurumlarında fiziksel eğitime verdiği arayı, oluşturulan uzaktan eğitim programları ile telafi etmeyi sürdürüyor.

Süleymanpaşa Belediyesi bünyesindeki Çocuk Akademisi, Kod Atölyesi, Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi, Çocuk Kulübü ve Belediye Konservatuvarı, öğrencileri ile internet üzerinden bağlantı kurarak eğitime devam ediyorlar. Eğitmenler, öğrencilerle iletişim kurarak bire bir ya da video konferans yoluyla derslerini gerçekleştiriyorlar.

BÜTÜN BİRİMLERDE EĞİTİM KESİNTİSİZ SÜRÜYOR

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı öğrencileri, canlı dersler dışında evlerinde gerçekleştirdikleri çalışmaları kaydederek eğitmenleri ile paylaşarak gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde takip edilmesine yardımcı oluyorlar. Çocuk Akademisi eğitmenleri, 3-6 yaş arası öğrencilerle ve velileri ile haftalık çalışma planlarını paylaşıyor ve öğrencilerin hazırladıkları ödevleri değerlendirerek evlerinde geçirdikleri zamanı daha verimli şekilde kullanmalarını sağlıyorlar. Kod Atölyesi, teorik ve uygulamalı dersleri öğrencileri ile video ve canlı bağlantılar yolu ile paylaşarak eğitime devam ediyor. Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi, öğrencilerin akademik süreçlerini yakından takip ediyor, Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim sistemi olan EBA üzerinden okullarına devam etmelerini sağlayarak eğitimlerinden geri kalmalarının önüne geçiyor. Ayrıca İşaret Dili, Müzik ve Çalgı Eğitimi gibi çevrimiçi derslerle öğrencilerin evdeki zamanlarını kaliteli aktivitelerle dolduruyor.

UZAKTAN EĞİTİM SALGIN ÖNLEMLERİ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Uzaktan eğitim çalışmalarının salgın önlemleri boyunca devam edeceği, yaz döneminde düzenlenmesi planlanan yaz kurslarının da gerek görülmesi durumunda uzaktan eğitim sistemi bünyesinde değerlendirilebileceği ifade edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.