c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

SPORUN BAŞLANGICI CİMNASTİKTİR

SPORUN BAŞLANGICI CİMNASTİKTİR

Tekirdağ Artistik Cimmastik Salonu Kurucusu Beden Eğitimi Öğretmeni Uğur Küser, Baslangıç Sporunun cimnastik olduğunu söyledi.
Kurucu Küser Cimnastik sporu ve salonu hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.
Küser açıklamasında çocukların spora cimnastik ile başlaması gerektiğine vurgu yaparak, cimnastiğin kas ve iskelet sistemini ve koordinatif bütünlüğünü geliştirdiğini söyledi.
Cimnastik sporunun aynı zamanda bir kültür olduğunu da ifade eden Küser, şunları kaydetti;” Cimnastik Bedensel ve Ruhsal Gelişim Sürecidir . Yapılan her aktivitede yapabiliteyi üst düzeye çıkaran temel çalışmadır. Kas ve iskelet sisteminin olumlu yönde gelişmesini sağlayan en temel çalışmadır. Günümüzde Sokak Kültürünün kalmadığı ortamda deyim yerindeyse koşmayı bilmeyen, tamamen sosyal medya, bilgisayara ve telefona bağımlı, hareket becerisinden yoksun, sosyaliteden uzak, kendi ismini bile söylemekten çekinen bir neslin yetiştiğini gördüğüm için böyle bir oluşuma ihtiyaç duydum. Cimnastik Çocuklarımıza elde ettirdiğimiz kazanımlar sonucu kendine öz güven kazandıran sosyal bir süreçtir. 1,5 yaştan 12 yaşa kadar toplam 320 sporcumuz var. Burada temel motorik özellikleri ve hareket becerisini, birlikte hareket etmeyi kazanıyorlar. Her şeyden önce Sosyal oluyorlar”
“Küçük yaşlarda spora Başlatmalıyız”
Türkiye’de spora başlama yaşının 11, Avrupa’da ise çocuğun emeklemeye başladığında çeşitli aktivitelere başlandığına dikkat çeken Küser, sözlerini şöyle sürdürdü; “Avrupa çocuklara spora başlatma yaşını aşağı çekmiş. Avrupa’da çocuk emeklemeye başladıktan sonra mutlaka çocuğun el ayak koordinasyonunu geliştirici oyunsal çalışmalar yapılıyor. Buda başarının alt yaşlara inmesini sağlıyor. Bende bir spor adamı, baba ve eğitimci olarak ifade etmeye çalıştığım oluşumu hayata geçirdim. Kurumumuzda Tekirdağ da bir ilk olan 1,5-2,5 yaş Anne ile Çocuk hareket eğitimi bulunmaktadır. Avrupa bu kültürü benimsemiş durumda. Sosyal ve Kültürel anlamda başı çekiyor.Üretken bir birey ve üretken bir toplum oluşturmanın temelinde kendisine saygı duyan, temel olguları almış, toplumla iç içe barışık yaşayan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Kurumumuzda Yaptığımız uygulamada çocuklar içeride spor yaparken kafeteryamızda velililerimiz onları kamera sistemimizden anlık olarak izleyebiliyor”
Cimnastik sporunu daha büyük kitlelere yaymak istediğini ifade eden Küser; Son olarak Kurumsal Sloganı ile Sözlerini Tamamladı. Unutmayalım ki “BİR ÇOCUK DEĞİŞİR TÜRKİYE GELİŞİR”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.