c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Şoför Odaları Büyükşehir’e Tepki Gösterdi”

“Şoför Odaları Büyükşehir’e Tepki Gösterdi”

Tekirdağ Şoför Odası, Çorlu Şoför Odası, Çerkezköy Şoför Odası, Hayrabolu Şoför Odası, Malkara Şoför Odası, Şarköy Şoför Odası, Muratlı Şoför Odası ve Saray Şoför Odası M plakalı minibüs zammı ile ilgili açıklama yapı.
Yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi;” Bizler Şoförler Odaları Başkanları olarak 08/01/2020 tarihinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına toplu taşıma araçları M plakalı minibüslerimiz için zam talebinde bulunmamıza rağmen ulaşım dairesi tarafından alt komisyonda aylarca görüşmelerin devamına diyerek geciktirmektedirler. Bizler şoförler odaları başkanları olarak bu durumdan dolayı odalarımıza bağlı esnafların hak ve hukukunu koruyamadığımız ve savunamadığımız durumuna düştük. Bu nedenle minibüslere zam konusunun bizden kaynaklı değil Büyükşehir Belediyesinde kaynaklı olduğunu kamuoyuna duyurmak ve esnafımızı bilgilendirmek için toplanmış bulunmaktayız. Bizler oda başkanları olarak Büyükşehir Belediyesi siz nasıl çalışanlarınıza her yıl enflasyon oranında zam veriyorsanız, Büyükşehir Ulaşım Dairesi de aynı enflasyon oranında Minibüs esnafımıza da zam vermesi gerekmektedir. Bu konu ile ilgili her şey Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Kadir Albayrak’ın ulaşım daire başkanlığına vereceği talimatla gerçekleşecektir. Çorlu, Süleymanpaşa ve diğer ilçelerler deki Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım araçlarının da M plakalı minibüsler ile aynı ücret tarifesinin uygulanmasını talep ediyoruz. Bizler oda başkanları olarak odalarımıza bağlı şoför esnafı çalışma izin belgelerini Tekirdağ Büyükşehir Ulaşım Dairesine belli ücretler ve Rüsum ödeyerek belgelerini almaktadırlar. Bizler belediyenin öz evlatları gibiyiz, Fakat Belediye ye hiçbir katkısı olmayan Bakanlığı bağlı D2 – D4 kapsamında çalışan araçlara ulaşım dairesi başkanlığının sevdasını da anlamış değiliz. Büyükşehir belediyesi başaknımıza oda başkanları olarak il genelinde Münibüs ve TETUS kapsamında çalışan M plaka ile toplu taşıma yapan esnafımıza 9 aydır neden zam verilmiyor, Sn. Kadir Albayrak başkanımıza sesleniyoruz. Esnafımız zor durumda artık depolarımıza mazot koyamaz durumunu geldik. Feryadımızı duyun Sayın. Başkanım”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.