Tekirdağ Manşet Gazetesi

Sezai Çetin Aday adaylığını açıkladı.

Eski İlçe Başkanı Sezai Çetin Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı Aday adaylığı ile ilgili İlçe başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Sezai Çetin uzun yıllardır AK Parti’de siyasetin her kademesinde görev aldığını söyledi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanlığını için gerekli bilgi ve donanıma sahip olduğunu ifade eden Çetin, şunları kaydetti;” 21 Yaşında bayrak asarak siyasete başladım. Genç yaşlarında partinin değişik kademelerinde görev aldım. 2005 yılında Ak Parti Yönetimine ilçe Yöneticisi olarak girdim. Sonra ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundum. 2009-2012 yılları arasında Seçim işleri başkanlığı yaptım. 2012-2014 yılları arasında Merkez ilçe Teşkilat Başkanlığı görevinde bulundum. 2014 yılında Belediye Meclis üyesi seçildi. Bu süreçte gurup başkan vekilliğini ve gurup sözcülüğünü yapmaya çalıştım. Daha sonra genel merkezin takdiri ile 2019’un Ocak ayında Süleymanpaşa İlçe Başkanı olarak atandım. 4,5 yıl bu görevi yapmaya çalıştım. Bu görevi hep beraber yaptık. Yola çıktığım hiçbir arkadaşımı ötelemedim, itibarsızlaştırmadım. Vefa’nın sadece İstanbul’da bir semt adamı olmadığını çok iyi bilirim. Ben Bilgim, Kabileyim ve donamımın olmadığı hiçbir işe talip olmadım. Ben yapabileceğim işi yaparım. Yapabileceğime inandığım için Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday adaylığımı açıklıyorum. İl ve İlçe Başkanlığından mahalle teşkilatımıza kadar birlikte çalışacağız.”

“Belediyecilik AK Parti’den Sorulur”
AK Parti Belediyeciliğinin tüm Türkiye’ye rol model olduğunu da ifade eden Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü;” AK Parti 2001 yılında kuruldu. 2002 yılında Milet’in teveccühü ile iktidar oldu. Yerelde biz 2 kez iktidar olduk. AK Parti’nin doğuşu yerel yönetimlerden geliyor. Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 40 yaşında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, buradaki yaptıkları rol model oluşturdu ve Milletin teveccühü ile 21 yıldır Ülkemize hizmet ediyoruz. AK Parti Belediyesi Süleymanpaşa ilçesine de katma değer katmıştır. Teşkilatımızın her kademesinde görev aldım. Genel Merkezimimizin takdiri ile eğer Belediye Başkan adayı olarak gösterilirsek bu şehre katacaklarımız daha fazladır. Bilgiliyim, fikrim var ondan dolayı da konuşuyorum. Rekabette kalite olduğunu bilirim. Ne kadar fazla aday çıkarsa partimizin de fayda sağlayacaktır. Bize bu görev verdiği takdirde bu konulara ehil ve yetenekli kişilere danışarak yol yürümek isterim. 5 Yıl Belediye Meclis Üyeliği yapmış olmanın da öz güveni il konuşuyorum. Süleymanpaşa’yı ve bu burada yaşayanları iyi tanıyorum. 4 yılı aşkın Süleymanpaşa’yı AK Parti’li kadrolar yönetiyor. Altınova’dan Değirmenaltına kadar, Çınarlı Mahallesinden 100. Yıl’a Hürriyet Mahallesinde Aydoğdu mahallesine kadar, bu şehrin fiziki değişimine sizler şahitlik ediyorsunuz. “
“Yürümeyin Çalışın”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini de eleştiren Çetin;” Tekirdağ büyükşehir oldu. Adı büyük, büyük büyük binalarda küçük küçük fikirlerle büyükşehirlerin yönetilmesi mümkün değildir. Tekirdağ’da 10 yıldır bu siyasi irade bu şehri yönetiyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için CHP’de bayağı isim var. Hürriyet mahallesinden çarşıya doğru gelirken elektrik direklerinde Aday adaylığı ile ilgili ismi geçen bir Aday Adayının ‘yürüyoruz’ diye pankartlar astığını gördüm. Senin abinde 10 yıldır bu Hükumet Caddesinde yürüyor. Birinizde Allah için çalışmaya gelin” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.