Tekirdağ Manşet Gazetesi

Servisçiler Zor Durumda (VİDEO HABER)

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, okulların tam kapasite ile eğitim vermemesinden dolayı servisçilerin zor durumda olduğunu söyledi.
İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, Amfi Tiyatroda okul servislerindeki yaşanan sıkıntılar ile ilgili açıklama yaptı.
Darıcı açıklamasında Pandemi şartlarından dolayı okullarda eğitim-öğretime ara verildiği 11 Mart 2020 ‘den itibaren kontak kapattığını söyledi.
Okulların yeni eğitim öğretim döneminde ise öğrencilerin sınırlı olarak okula gittiğini ve bu gerekçe ile Okul servislerinin zarar etmeye devam ettiğini ifade eden Darıcı, şunları kaydetti;” Eğitim sektörünün paydaşlarından olan Öğrenci Servisi işveren ve çalışanlarının sorunları, çözüme katkıda bulunabilmek amacıyla partimiz tarafından gündeme getirilmiştir. Pandemi şartlarından dolayı okullarda eğitim-öğretime ara verildiği 11 Mart 2020 ‘den itibaren kontak kapatılmışken, sonrasında çalışmalar gerçekleşiyormuş gibi görünüyorsa da sınırlandırmalar getirilmiştir. Yeni eğitim-öğretim yılının kademeli olarak başladığı günümüzde ise, öğrencilerin sınırlı olarak okula gidiyor olması servislerin taşımakta olan öğrenci sayısını da etkilemiş olduğundan sektör çalışanları neredeyse servis kapasitesinin yarısından daha az öğrenci ile taşımacılık hizmetine devam etmek zorunda kalmıştır. Bu durum da, zaten var olan sıkıntıların artmasına sebep olmuştur. Okuluna gidip gelmesi için servise verilen her çocuk, servis şoförü için paha biçilemez bir emanettir. İnsanlığa ve işine saygısı olan herkes gibi Servis Şoförleri de kendilerine emanet edilen çocukları, kendi çocukları gibi her türlü tehlikeden korumaktadırlar. Aynı zamanda veli ve okul idaresi gibi diğer paydaşlara da saygı göstermelerine rağmen, zaman zaman hak etmedikleri bazı davranışlara maruz kalmaktadırlar. Daha huzurlu bir çalışma ortamı için, karşılıklı saygı unsurunun unutulmaması gerekmektedir.”
Basın açıklamasına İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.