c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Şentop Tekirdağ İş Dünyası ile Bir Araya Geldi

Şentop Tekirdağ İş Dünyası ile Bir Araya Geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Tekirdağ İş Dünyası ile bir araya geldi. Tekirdağ TSO ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Tekirdağ NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Hakan Şık, Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile bazı kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katılım sağladı.
Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay burada yaptığı konuşmada; “Sayın Meclis Başkanım, Değerli Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz, Odamızın Kıymetli Mensupları; Sizleri şahsım ve Odamız adına saygıyla selamlıyorum.
Bugün çok değerli bir konuğumuz bizlerle birlikte. Sayın Meclis Başkanım, Odamızı teşriflerinizden dolayı büyük mutluluk duyduk. Tekirdağ’a hoş geldiniz, şeref verdiniz. Tekirdağ’ın gururu olarak yeniden aday gösterilmenizden büyük mutluluk duyduk.
Hemşerimizin, büyüğümüzün, böyle sembol ve tarihsel değeri olan bir göreve yeniden layık görülmesi bizleri onurlandırdı. Bu görev Tekirdağ’a verilen değerin göstergesidir. Tekirdağ olarak her daim yanınızda olduğunuzu bilmenizi isteriz. Coğrafi konumunun getirdiği avantajlarla Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden birisi haline geldik. Türkiye istatistik verilerine göre bütün gelişmişlik endeksleri içerisinde ilk 10’dayız. Allah’ın izniyle Tekirdağ sizlerle daha da yükselecek!
Sayın Meclis Başkanım, Türkiye Büyük Millet Meclisi, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün temsilcisidir. Şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olan TBMM, 100 yıldır olduğu gibi ilelebet milli iradenin tecelligahı olacaktır.
Meclisimiz kurtuluşun ve kuruluşun sembolüdür. Meclisimiz özgürlük, bağımsızlık, egemenlik, mücadele demektir. Meclisimiz milletimiz için çok değerli, çok anlamlıdır. Sayın Meclis Başkanım göreviniz süresince siz bu değerlerin idraki ile büyük bir gayretle çalıştınız. Size ve şahsınızda tüm Milletvekillerine teşekkür ediyoruz.
Sayın Meclis Başkanım, İnsanlığın şu anda tek bir düşmanı var.
Düşmanın adı Covid 19! Şu anda bütün dünya adeta can derdinde. Çin’den ABD’ye, Afrika’ya kadar bütün ülkeler böyle. Düzeni sorgulatan bir dönemi yaşıyoruz. Küreselleşmeyi bile sorguluyor dünya. Selamlaşmamız değişti. Tokalaşma bitti. Hijyen duyarlılığımız arttı. Bizim de sıkıntılarımız var elbette. Bunları sizlere aktarıyoruz.
Bu sürecin başından beri Hükümetimizle çok yakın bir çalışma içindeyiz. İnşallah kaldığımız yerden devam edeceğiz, üreteceğiz, istihdam edeceğiz. Taklit etmeyen, bilim üreten, teknoloji ihraç eden bir Türkiye için mücadeleye devam edeceğiz. Bize bu yolu açan Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği yönde, diğer milletlere de önderlik eden bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Allah bu ülkeye daha büyük hayaller kurma ve bunu gerçekleştirme gücü versin. Tekrar ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.” dedi.
Başkan Günay konuşmasının ardından günün anısına TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a hediye takdiminde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.